Menu Zamknij

„Zwariowany dzień”, zwariowana historia! Gotowi na intelektualne wyzwanie?

Zagadki, tajemnice, rebusy i łamigłówki – nie ma nie lepszego od nich, by pobudzić nasz mózg do intensywnego myślenia i zapewnić mu odpowiednie intelektualne wyzwanie. Dla miłośników takiej rozrywki Egmont ART przygotował książkę „Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek”, w której nie zabraknie podchwytliwych i niełatwych pytań, nieprzypadkowych błędów i specjalnie popełnionych pomyłek. Zadanie – znaleźć błędy i odpowiedzieć na pytania. I choć wydaje się to proste, to nie do końca takie właśnie jest…

Autorem opowieści jest dwudziestowieczny filozof, teolog i teoretyk kultury Walter Benjamin, a zilustrowała ją Marta Monteiro, portugalska artystka tworząca m. in. dla New York Times’a. W książce poznajemy Heinza, który z samego rana otrzymuje list od swojego przyjaciela Antona. Postanawia udać się do niego z wizytą i poprosić o pomoc w rozwiązaniu łamigłówki.  Jego droga jest jednak zawiła, obfituje w spotkania, pytania i kolejne zagadki.

15 celowo popełnionych błędów i 15 skomplikowanych pytań – oto, co czeka czytelnika w środku książki. Czy uda się rozwiązać je wszystkie? Cóż, to raczej mało prawdopodobne – jak przystało na filozofa, autor stworzył naprawdę trudne zadania. Ale wcale nie chodzi tutaj o to, kto zdobędzie więcej punktów, a o rozrywkę, stymulację myślenia i ruszenie naszych szarych komórek 🙂 Poza tym podobno jeszcze nikomu nie udało się zebrać maksymalnej ilości punktów – warto jednak spróbować.

Nie  zostaniemy jednak zostawieni bez wyjaśnienia – na końcu znajdują się wszystkie odpowiedzi i rozwiązania łamigłówek, więc nasza ciekawość zostanie zaspokojona. Książka jest przeznaczona raczej dla starszych czytelników lub do wspólnego czytania z dorosłymi. Na pewno spodoba się każdemu, kto lubi zagadki wymagające logicznego myślenia i wychodzenie poza schematy. Jedno jest pewne – gimnastyka mózgu gwarantowana!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *