Menu Zamknij

Złap bakcyla czytania!

Kiedy dzieciaki przechodzą z etapu słuchania opowieści czytanych na głos przez dorosłych do etapu samodzielnego wyboru książek, często rodzice zastanawiają się, co polecić swoim pociechom, co wybrać. Z jednej strony są lektury szkolne i klasyka powieści dla dzieci, z drugiej na półkach pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze pozycje. Jedną z nich jest nowa seria Wydawnictwa EGMONT, która jest kontynuacją bestsellerowego cyklu opowiadań pomagających w nauce czytania „Czytam sobie”.

„Czytam sobie z bakcylem” to książeczki dla dzieci, które potrafią już czytać i całkiem nieźle sobie radzą ze składaniem zdań i rozbudowaną fabułą. Po raz kolejny do współpracy zaproszono znakomitych autorów i ilustratorów.  Nowi bohaterowie, wciągające historie i wielka czytelnicza przygoda dla wszystkich, którzy na dobre zarazili się bakcylem czytania.

„Tajemnica namokniętej gąbki” to historia, która spodoba się szczególnie dzieciakom lubiącym tajemnice, zagadki i detektywistyczne przygody. W szkole Bartka i Ziutka dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. Ktoś moczy kredę do pisania po tablicy, gąbka do jej ścierania śmierdzi szlamem i wodorostami,  worki z butami w szkolnej szatni dziwnym zbiegiem okoliczności zmieniają swoje miejsce. Kto stoi za tymi spotami, dlaczego na miejscach zbrodni znajdują się wodorosty i czy chłopakom uda się rozwiązać te tajemniczą tajemnicę?

Książka od pierwszych stron wciąga czytelnika – no bo czy można przejść obojętnie obok takiej zagadki? Główni bohaterowie to dwójka kumpli, ale jest też i dziewczyna – a w zasadzie syrena, która za sprawą czarów trafia do szkoły chłopaków. Jest uparta, idzie za głosem swoich marzeń, a w dodatku znakomicie gra w piłkę nożną! Czy jednak jej wyprawa i porzucenie domu były tego warte?

„Maurizio. Kot w okularach” to druga opowieść z nowej serii. Tytułowy kot Maurizio to lider  słynnej kapeli Stalowe Wibrysy. Właśnie zaczął nosić okulary, a wiadomość tam wstrząsnęła światem show biznesu. Wystraszony wizją złamanej kariery i wścibstwem paparazzi, ukrywa się w schronisku. Ta decyzja całkowicie odmieni jego życie i spojrzenie na świat.

Główny bohater jest niezwykle sympatyczny – w końcu kot, słynny piosenkarz, nie zdarza się w książeczkach zbyt często. Poznając mieszkańców schroniska i ich problemy Maurizio uświadamia sobie, że jego trudności tak naprawdę nie są problemami, a w życiu istnieją o wiele ważniejsze sprawy, takie jak przyjaźń, lojalność i zaufanie. Bardzo przyjemna i mądra lektura, która na pewno spodoba się dzieciakom.

Seria „Czytam sobie z bakcylem” zapowiada się niezwykle interesująco i nie zdziwi mnie, jeśli powtórzy sukces książeczek dla młodszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *