Menu Zamknij

„Zawsze jest jakieś dziś” i inne mądrości Kubusia Puchatka

Choć Kubuś Puchatek zazwyczaj kojarzy się nam z poczciwym misiem o bardzo małym rozumku, to w rzeczywistości można się od niego wiele nauczyć. Od niego i jego przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu, oczywiście! Za sprawą Wydawnictwa Egmont ukazała się „Mała księga mądrości Kubusia. Kubuś i Przyjaciele”, która jest zbiorem najbardziej znanych cytatów i powiedzonek bohaterów ze słynnej bajki.

„Mała księga mądrości Kubusia” to prawdziwa  kopalnia błyskotliwych i zaskakujących cytatów na każdą okazję i na każdy temat. Książka podzielona jest na 14 rozdziałów tematycznych:

 1. przygoda
 2. coś i nic
 3. sport to zdrowie
 4. stuwiekowa mądrość
 5. miód
 6. sztuka organizacji
 7. trudy i troski
 8. przyjaźń
 9. czas
 10. bycie sobą
 11. o pisaniu
 12. pogoda
 13. hip. hip, hurra!
 14. zakończenia.

To zbiór najciekawszych i najbardziej inspirujących cytatów, które bawią, wzruszają i wprawiają w zadumę. Do każdego z nich dodano rysunek, a także króciutki komentarz wyjaśniający lub uzupełniający znaczenie. Całość będzie wspaniałym prezentem dla miłośników Kubusia Puchatka, zarówno w wersji książkowej, jak i filmowej – w wyborze cytatów znajdziemy bowiem także i te, które pojawiły się w filmie „Krzysiu, gdzie jesteś?” (przy okazji powiem wam, że to bardzo dobry film, momentami wzruszający, który ogląda się z wielką przyjemnością – bez względu na to, ile ma się lat 😉 ).

 

Polecam wszystkim miłośnikom Kubusia Puchatka – książeczka i zawarte w niej cytaty mogą być wyjściem do fajnych rozmów z dzieciakami o sprawach mniej lub bardziej poważnych, okazją do ćwiczenia umiejętności czytania (duża czcionka ułatwi sprawę!) lub po prostu – przyjemnym prezentem, który wywoła uśmiech na twarzy 🙂

Jeśli się Wam podobał ten wpis, zostawcie komentarz i polubcie profil bloga na Facebooku 🙂 Będzie mi też bardzo miło, jeśli udostępnicie wpis i polecicie mnie innym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *