Menu Zamknij

Z psem w domu jest weselej, czyli „Nelka i piesek Fafik”

Podobno życiem rządzą przypadki – właśnie jeden z takich przypadków spotkał Nelkę, która pod samochodem taty znajduje kudłatą kulkę. Przekupiona miską wody i maminym kotletem kulka okazuje się być całkiem sympatycznym kundelkiem, który dla jednych jest rewelacją, a dla innych, tych nieco starszych i bardziej dojrzałych, prawdziwą rewolucją.

„Nelka i piesek Fafik” to kolejna książeczka Wydawnictwa EGMONT z serii „Czytam sobie”. To program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5-7 lat. Poszczególne książki są podzielone na poziomy zaawansowania – poziom pierwszy: „Składam słowa”, poziom drugi: „Składam zdania” oraz poziom trzeci: „Połykam strony”.

„Nelka i piesek Fafik” to poziom drugi, a więc przeznaczony dla dzieci radzących sobie z nieco dłuższymi zdaniami, elementami dialogów, ćwiczącymi sylabizowanie. Jak zawsze, wybrane słowa zapisane są w ramkach – można dzięki temu ćwiczyć sylabizowanie trudniejszych wyrażeń, a czcionka nieco większa, co ułatwia czytanie początkującym. Na końcu książeczki znajdują się naklejki – forma nagrody za lekturę, a także kilka pytań sprawdzających poziom zrozumienia fabuły.

Autorką książki i zamieszczonych w niej ilustracji jest Dorota Łoskot-Cichocka. Historia Nelki i Fafika jest wyjątkowa, bo… wydarzyła się naprawdę! Ponadto porusza ważny problem opieki nad zwierzętami domowymi i odpowiedzialności za nie. Myślę, że może być dobrym wstępem do rozmowy i pomocą w uwrażliwianiu dzieciaków na los bezdomnych, porzuconych zwierząt – takich jak tytułowy czworonożny bohater.

Książeczki z serii „Czytam sobie” opracowywane są przez wybitnych polskich autorów i ilustratorów, zgodnie z zaleceniami metodyków i lubiane przez najmłodszych – nie pozostaje zatem nic innego, jak zaprosić do lektury 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *