Menu Zamknij

Wielka pogoń za mini zwierzem, czyli „Po co komu mamut?”

IMG_3466 Opowiadania o psach, kotach albo misiach raczej nie dziwią małych czytelników, ale czy słyszał ktoś kiedyś bajkę o mamucie? I to w dodatku takim w wersji mini, kieszonkowej, któremu znudziło się mieszkanie na jaskiniowej ścianie? Na pytanie „Po co komu mamut?” znajdziecie odpowiedź w nowej książce Agnieszki Frączek wydanej przez  wydawnictwo Egmont.

„Po co komu mamut?” jest jedną z kilku książeczek wydanych w cyklu „Poczytaj ze mną”. Już na pierwszych stronach w przystępny sposób zostało wytłumaczone, czym charakteryzuje się dana forma literacka, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem wprowadzającym dzieciaki w bogaty świat różnych gatunków i rodzajów literatury. Na ostatnich stronach znajdziemy inne propozycje, wśród których jest baśń, przygoda, kryminał, fantasy, a nawet reportaż. Dla każdego małego czytelnika znajdzie się zatem coś dobrego!

IMG_3468IMG_3467

Mamut z książeczki Agnieszki Frączek przez wieki mieszkał na ścianie jaskini. Ileż jednak można tkwić w jednym miejscu i nudzić się niemiłosiernie? Pewnego dnia nasz mamut po prostu postanawia czmychnąć i wyruszyć w świat, a na świecie tym czeka na niego wiele przygód i niespodzianek.

„Po co komu mamut?” to historia napisana wierszem, którą uzupełniają sympatyczne ilustracje autorstwa Joanny Rusinek. Opowieść napisana jest lekko i z humorem, a główny jej bohater to postać nietuzinkowa, która wzbudza w małych czytelnikach same pozytywne odczucia i emocje. W książeczce oprócz niego znajdziemy szalonego tresera, stracha na wróblę, kozę, a nawet ptaka rodem z mafii (lub prawdziwego angry bird jak kto woli 😉 ). Wszyscy gonią za mamutem, ale czy uda im się go złapać? Co z tym wszystkim mają wspólnego żółte kalosze i sernik? (o którym od dawna wiedziałam, że jest dobry zawsze i na wszystko 😀 )

Pytacie po co komu mamut? To jasne jak słońce – do czytania i dobrej zabawy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *