Menu Zamknij

Wielka podróż z Anną i Elsą, czyli „Kraina Lodu” w nowej odsłonie

IMG_8994Bez wątpienia „Kraina Lodu” jest jednym z największych hitów filmowych ostatnich czasów i nawet po kilku latach historia Anny i Elsy wzbudza zachwyt wśród najmłodszych widzów (choć i starsi nie pozostają obojętni 😉 ). Teraz, dzięki Wydawnictwu Egmont, z bohaterami filmowej opowieści możemy wyruszyć w czytelniczą podróż – poznajcie książkę „Podróż do świateł Północy” Suzanne Francis.

Kristoff chce zabrać Annę, Elsę, Olafa i Svena na kryształową ceremonię – coroczną uroczystość trolli, która odbywa się zawsze pod koniec jesieni przy blasku zorzy polarnej. Będzie w niej uczestniczyć mały troll Skałek, pod warunkiem jednak, że rozbłyśnie ostatni z jego kryształów-  kryształ tropiciela. Aby do tego doszło, Skałek musi odnaleźć w górach wodza Bazaltara, który niespodziewanie zniknął. Pomogą mu oczywiście jego przyjaciele, choć nie będzie łatwo – czas płynie nieubłaganie, a w dodatku ciemne chmury zasłaniają niebo i nie widać zorzy. Czy kryształowa ceremonia w ogóle dojdzie do skutku?

W książce oprócz opisu wyprawy głównych bohaterów i napotkanych podczas niej przygód, znajdziemy opowieści Kristoffa, Olafa, Esy czy Skałka, dzięki którym dowiadujemy się nieco o przeszłości bohaterów, ich doświadczeniach i wspomnieniach. Na końcu książki zamieszczono informacje i ciekawostki na temat zorzy polarnej, które wzbogaca wiedzę dzieciaków i pozwolą im na lepsze poznanie tego niezwykłego zjawiska.

Pozycja ta praktycznie nie zawiera obrazków (poza rozdziałem „Poznaj zorzę polarną”). Jest podzielona na rozdziały, dlatego idealnie nadaje się na głośne czytanie dzieciom, np. przed snem. Jest dobrą alternatywą dla opowieści dobrze już znanych przez dzieciaki – tutaj mamy coś zupełnie innego i nowego, nawet pomimo rozpoznawalnych bohaterów. Myślę, że wszystkim miłośnikom „Krainy lodu” pozycja ta sprawi ogromną przyjemność i z chęcią wysłuchają opowieści o przygodach ulubionych postaci. A biorąc pod uwagę to, że w 2018 na ekrany kin powróci druga część historii Anny i Elsy, książka ta będzie idealna na przeczekanie i zaostrzenie apetytu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *