Menu Zamknij

W śmietniku spory, u Batmana czas na spanie, czyli „Czytam sobie”

Seria książeczek „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont, dla najmłodszych, którzy dopiero opanowują sztukę czytania, nieustannie wzbogacana jest o nowe tytuły. Niedawno swoja premierę miały dwie książeczki z pierwszego poziomu programu – „Dobranocka dla Batmana” oraz „Awantura w śmietniku”.

Co się stanie, gdy do jednego kubła wrzucimy pudełko, drut, słoik, ogryzek i kartkę? To oczywiste – wybuchnie wielka awantura! Odpadki nie chcą leżeć obok siebie i nie w smak im wspólne towarzystwo. To, czego im potrzeba, to osobne kubły na śmieci. I żeby nie doszło do pomyłek, muszą być różnokolorowe.

Awantura w śmietniku” to książeczka z serii „Czytam sobie eko” – jest opowieścią, w której poruszane są tematy dbania o naszą planetę i ochrony środowiska naturalnego. Poprzez krótkie historie dzieci dowiadują się, w jaki sposób można żyć ekologicznie i jakie działania podejmować, by korzystnie wpływać na nasze otoczenie. Książeczka w jasny sposób tłumaczy, jak należy segregować śmieci, a nadanie odpadkom cech ludzkich i napisanie o ich upodobaniach w zabawny sposób nakłania dzieci do codziennego stosowania ekozasad – przecież nie będą skazywać kartki na towarzystwo ogryzka, prawda?

„Awantura w śmietniku” z serii „Czytam sobie”

Dobranocka dla Batmana” będzie idealnym wyborem dla każdego malucha zafascynowanego superbohaterami. Batman pomaga potrzebującym, ratuje nieznajomych i dba o porządek w swoim mieście. Czy dziecko może zostać bohaterem dla swoich bliskich? Okazuje się, że jest to możliwe! Ta krótka historia może być dobrą zachętą dla dzieci, które wieczorami niechętnie kończą zabawę i przygotowują się do snu, wprowadzi humor w zwykłe czynności (np. sprzątanie zabawek, mycie zębów) i może oczarować nielubiane obowiązki.


„Dobranocka dla Batmana” z serii „Czytam sobie”

Obie książeczki z serii przeznaczone są dla dzieci, które składają słowa – zdania w opowieści są krótkie, nie zawierają trudnych słów i zbyt długich wyrazów. Na stronach znajdziemy ćwiczenia z głoskowania, a za przeczytanie całości czeka nagroda – kolorowe naklejki.


„Awantura w śmietniku” z serii „Czytam sobie”

„Dobranocka dla Batmana” z serii „Czytam sobie”

Który z tytułów przypadł Wam bardziej do gustu? A może wybierzecie z serii coś innego? Dajcie znać w komentarzu lub na facebookowym profilu Aga i dzieciaki! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *