Menu Zamknij

W Arktyce – książeczka dla ciekawego świata malucha

Zima, śnieg, mróz i niskie temperatury – dla jednych wymarzone okoliczności na zabawę i aktywność na świeżym powietrzu, dla innych okazja do zakopania się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką. I jedni, i drudzy powinni sięgnąć po najnowszą książeczkę Wydawnictwa Egmont z serii ”Odkryj przyrodę” i poznać bliżej mroźną Arktykę.

„W Arktyce”, Wydawnictwo Egmont

„W Arktyce. Akademia mądrego dziecka” to 12 stron wypełnionych obrazkami środowisk arktycznych i mieszkających w nich zwierząt. Wyprawa zaczyna się w lesie, w samym środku zimy, następnie poznajemy krajobraz i zwierzęta po stopieniu śniegów, gdy nadchodzi wiosna oraz tętniący życiem letni ocean i jego mieszkańców.


„W Arktyce”, Wydawnictwo Egmont

Książka ma grube, kartonowe strony i przezroczyste, foliowe okienka – na niektórych zostały nadrukowane elementy takie jak płatki śniegu, ptaki, czy woda. Ilustracje są bardzo kolorowe i ładne, z pewnością zaciekawią dzieci i zachęca je do poznania arktycznych zwierząt.


„W Arktyce”, Wydawnictwo Egmont

W prawym górnym rogu wybranych stron znajdują się ćwiczenia – pytania o to, gdzie jest sowa, zając, czy orka będą okazją do sprawdzenia spostrzegawczości i zmysłu obserwacji malucha. Ostatnia strona to rysunki wszystkich zwierząt pokazanych w książeczce – doskonała okazja na powtórkę i sprawdzenie, czy dobrze zapamiętaliśmy mieszkańców Arktyki.

Macie jakieś własne spostrzeżenia? Podzielcie się nimi w komentarzach lub na profilu Aga i dzieciaki na Facebooku  🙂Zapraszam do dyskusji!

1 Komentarz

  1. Michael

    To seria ksiazeczek dla dzieci i rodzicow do wspolnego czytania, ogladania i poznawania swiata. Zabawne wierszyki, sympatyczne postacie i barwne ilustracje odkrywaja przed dziecmi swiat przyrody i swiat wyobrazni, swiat przygod i swiat emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *