Menu Zamknij

„Ubongo” – oto Tetris XXI wieku, który pokochacie!

IMG_2335„Ubongo” to gra, która na świecie okazała się prawdziwym bestsellerem – 2,5 miliona sprzedanych egzemplarzy to całkiem przyjemny wynik jak na planszówkę! W języku suahili „ubongo” oznacza mózg, co świetnie oddaje największą zaletę tej gry – trzeba przy niej myśleć i działać szybko, skoncentrować się i nie tracić swojej spostrzegawczości. Jednak wytężanie umysłu zupełnie nie przeszkadza w tym, by bawić się świetnie i czerpać z rozgrywki ogromną przyjemność.

Podczas rozgrywki każdy gracz otrzymuje planszę oraz 12 elementów do ułożenia. Każda plansza ma inny wzór, elementy układanki są w różnych kolorach, rozmiarach i wymiarach. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, która wskazuje wszystkim, co należy układać i jakich elementów użyć w danej rundzie. Kto najszybciej zapełni puste pola na planszy i zawoła „Ubongo”, ten zdobywa klejnot. Do zdobycie jest kilka błyskotek, na szczęście pełna rozgrywka to dziewięć rund, więc nawet jeśli nie uda się nam w pierwszej, mamy jeszcze kilka kolejnych szans na wygraną 🙂 IMG_2336 IMG_2337

Instrukcja dołączona do gry jasno i przejrzyście opisuje zasady, podaje także wersje łatwiejsze, dla młodszych graczy. Jeśli byliście kiedyś miłośnikami Tetrisa, lubicie niebanalne, inteligentne i stanowiące wyzwanie planszówki, to ta gra jest dla was!

Poza tym jej zalety to:

– rozwija spostrzegawczość i koncentrację

– doskonali logiczne myślenie

– angażuje kreatywność i zmusza do dobrego kombinowania 😉

– rozwija refleks i czas  reakcji

– jest dobrym sposobem na spędzenie wartościowego czasu z dziećmi

– odciąga od smartfona telewizora czy komputera

– uczy godzenia się z porażka i niepowodzeniem

– jest dobrym sposobem na naukę zasad „fair play” i pozytywnej rywalizacji

– daje ogromną przyjemność i jest świetną zabawą

– posiada dwa poziomy trudności (plansze mają zróżnicowaną ilość elementów), co pozwala na grę z dziećmi w różnym wieku

– jest kolorowa, ładnie wydana i zachęca wizualnie.

Egmont zrobił dobra robotę,  bo „Ubongo” to coś, co może stać się hitem tegorocznych prezentów mikołajowo -gwiazdkowych. Jeśli planujecie prezentowe zakupy, rozglądajcie się za tą grą – dzieciaki będą zachwycone, a prezent zrobicie też trochę samym sobie 😉

Jeśli się Wam podobał ten wpis, zostawcie komentarz, „lajka”, polubcie profil bloga na Facebooku  lub zajrzyjcie na Instagram agaidzieciaki:) Będzie mi też bardzo miło, jeśli udostępnicie wpis i polecicie mnie innym.

 

 

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *