Menu Zamknij

Szukaj, znajduj, baw się!

Wakacje już za chwilę i choć w tym roku będą wyglądać nieco inaczej i bardziej lokalnie, to jedno się nie zmienia – nie może być nudno! Doskonałym pomysłem na czas podróży, leniwe popołudnia lub upalne poranki będą nowości od wydawnictwa HarperCollins Polska. Dzięki nim maluchy nie tylko „spotkają się” z bohaterami ulubionych bajek, ale też poćwiczą swoją spostrzegawczość i bystre oko!

„Muminki w lesie. Szukaj i znajdź” to okazja, by wybrać się na wycieczkę z Panną Migotką, Małą Mi, Ryjkiem, Włóczykijem, Mamusią i Tatusiem Muminka, a także samym Muminkiem. W książeczce odwiedzimy las i jego mieszkańców, poszukamy podobnych drzew, odkryjemy, kto zostawia małe, a kto duże ślady i pozbieramy leśne przysmaki.

Wolicie morką wyprawę? Sięgnijcie więc po „Muminki i morze. Szukaj i znajdź” i odwiedźcie wraz z ulubionymi bohaterami latarnię morską. Uważajcie przy tym na piratów, koniki morskie i psotne delfiny! Pomóżcie latarnikowi w naprawach jego domu, a po drodze zarzućcie wędkę i zanurkujcie do wraku statku.

Obie pozycje wypełnione są zadaniami polegającymi na wyszukiwaniu wskazanych elementów na kartach książek, porównywaniu dwóch elementów i odnajdywaniu różnic, łączeniu w pary czy liczeniu. Zadania te będą odpowiednie dla przedszkolaków, pomogą w rozwijaniu ich spostrzegawczości, koncentracji, percepcji wzrokowej, a także koordynacji wzrokowo-ruchowej.

„Pixar. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw” to gratka dla maluchów, które lubią przemierzać labirynty, odszukiwać ukryte elementy i omijać przeszkody. Każda strona w książce to spotkania z innymi bohaterami filmów Pixar – znajdziemy tu bohaterów z „Toy Story”, „ratatuj”, Coco”, Aut”, „Gdzie jest Nemo” czy „W głowie się nie mieści”. Z pewnością każdy maluch znajdzie wśród postaci swoją ulubioną, a zadania umilą mu czas. Podobnie jak w „Muminkach”, na końcu książki znajdują się odpowiedzi i rozwiązania, dzięki czemu ciekawość małych poszukiwaczy zostanie zaspokojona i nikt nie zostanie z nierozwiązaną zagadką 🙂 Ponadto wszystkie trzy pozycje zawierają grube, kartonowe strony, dzięki czemu wytrwają niejedną podróż i wakacyjną przygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *