Menu Zamknij

Świat to nasz wspólny dom!

Choć różnimy się między sobą na tysiące różnych sposobów, to jest coś, co łączy nas wszystkim – naszym domem jest Ziemia, która jak nigdy potrzebuje naszej pomocy i skutecznych działań. Kryzys klimatyczny i zachodzące zbyt szybko zmiany to poważny problem, dlatego tak istotna jest edukacja ekologiczna najmłodszych. Pomocne w niej mogą okazać się książeczki z serii „Akademia Ekowiedzy” wydawnictwa Harperkids Polska.

„Akademia Ekowiedzy” to seria książeczek, która porusza tematy związane z ochroną środowiska, dbaniem o otaczającą nas przyrodę i warunkami korzystnymi dla życia roślin, zwierząt i ludzi. Najmłodsi mogą dowiedzieć się więcej o roli wody, źródłach energii, recyclingu i wzajemnych powiązaniach, jakie istnieją w naturze.

„Nasz przyroda. Środowisko i jego ochrona” to książeczka z której najmłodsi dowiedzą się, czym jest ekosystem, jaką rolę odgrywają drzewa, dlaczego należy pomagać ptakom w czasie zimy, jak dbać o pszczoły, a także jakie mamy w Polsce parki narodowe i jak czytać oznaczenia na szlaku. W środku mali czytelnicy znajdą różne ćwiczenia i doświadczenia, a na końcu książki na dzieciaki czeka gra planszowa oraz dyplom za zdobycie wiedzy.

„Niezwykła woda. Rola wody w przyrodzie” to pozycja poświęcona najważniejszej substancji na Ziemi. Ponad dwie trzecie naszej planety to woda, która jest nam niezbędna do życia. Niestety, jej zapasów coraz szybciej ubywa, dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona i rozsądne korzystanie z jej zasobów. W książce dzieci dowiedzą się wielu ciekawych informacji o wodzie, jej różnych formach skupienia i obiegu w przyrodzie. Podobnie jak w innych książeczkach z serii, przewodnikami po świecie ekologii i przyrody są Ida i Filip, dzięki którym najmłodsi poznają z pozoru trudne zagadnienia. Także i tutaj na dzieci czeka dyplom i gra planszowa, kolorowanka, ćwiczenia i eksperymenty.

Książeczki z serii „Akademia Ekowiedzy” to interesujący sposób na przekazanie dzieciom sporej dawki wiedzy ekologicznej. Sympatyczni bohaterowie, kolorowe ilustracje, rozmaite zagadnienia i zadania sprawiają, że czytanie książeczek nie będzie typową lekcją, a stanie się dobrą zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *