Menu Zamknij

„Supernogi Stonogi”, czyli polowanie na buty

Długie, jesienne wieczory nadchodzą – nie ma na to rady. Za chwilę przyjdzie nam się zmierzyć z szybko zapadającym zmrokiem, większą ilością czasu spędzanego w domu i potencjalną nudą najmłodszych. Zamiast jednak iść na łatwiznę, włączając telewizor lub wręczając pociechom tablety i smartfony, lepiej zainteresować ich stara, dobrą rozrywką – grami planszowymi! Niecha ten jesienny czas będzie pełen mądrej, rodzinnej zabawy – wszystkim wyjdzie to na lepsze!

„Supernogi Stonogi” to młodsza siostra bestsellerowej gry dla dzieci „Nogi stonogi” EGMONT – młodsza, ale nieco bardziej rozbudowana i z większą ilością możliwych wariantów gry (choć zawsze zachęcam do wymyślania własnych i dopasowywania ich do potrzeb graczy 😉 ). Reguły gry najprościej można ująć w jednym zdaniu: rzucaj kostkami i zdobywaj buty dla swojej stonogi!

Każdy gracz może wykonać trzy rzuty zestawem kostek  z kolorowymi bucikami i symbolami złotej gwiazdki, które są niczym joker – zastępują dowolny kolor obuwia. Po każdym rzucie może zatrzymać część kostek i rzucać ponownie jedynie wybranymi lub chwycić za wszystkie i spróbować szczęścia jeszcze raz. Symbole na kościach po wszystkich rzutach wskazują, ile butów i o jakim kolorze można zabrać dla swojej stonogi z całej obuwniczej puli.

Gra jest bardzo prosta i dosyć szybka. Przeznaczona jest dla maksymalnie sześciu graczy od czwartego roku życia, ale nawet młodsze dzieci chętnie chwycą za kostki i skompletują obuwie dla stonogi – w końcu zasady można zawsze uprościć. Elementy gry wykonane są z grubej tektury, grafika jest zabawna i bardzo ładna.

Wraz ze stonogą dzieciaki ćwiczą myślenie taktyczne (które kości odłożyć? iloma rzucić? jakie wynik chcę osiągnąć?), liczenie, znajomość kolorów, a także swoje emocje – gdy inni gracze wygrywają lub nie uda się zdobyć wymarzonego koloru butów, trzeba poradzić sobie z uczuciem zawodu i smutku. Gra jest także świetną okazją do rodzinnych spotkań i wspólnego spędzania czasu, a tego nigdy za wiele!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *