Menu Zamknij

„Samo dzielny” – nowa seria książek dla dzieci

IMG_1718Samo, czyli Samuel, bardzo lubi robić wszystko sam – od ubierania się, przez karmienie kota, aż po… pranie. Ten bystry, zabawny i nieco uparty trzylatek to nowy bohater serii książek Zofii Staneckiej, które od niedawna w swojej ofercie posiada Wydawnictwo Egmont.

Każdy rodzic wie, że samodzielne dziecko to wielki skarb. Ale wcale nie jest łatwo ową samodzielność u dziecka wypracować i nie każdy wie, co właściwie od takiego malucha można wymagać. Nowa seria książeczek Wydawnictwa Egmont to doskonały sposób na to, by przybliżyć kwestię samodzielności zarówno małym, jak i dużym czytelnikom. Dzieciakom z pewnością spodobają się zabawne przygody głównego bohatera i kolorowanka na ostatnich stronach, a rodziców zainteresują i odpowiednio nakierują zamieszczone wskazówki i porady. IMG_1724

Książkę przetestowałam w najmłodszej grupie przedszkolaków – w końcu główny bohater to ich rówieśnik 🙂 Długość opowiadania jest dostosowana do możliwości skupienia się trzylatków- ani za długa, ani za krótka, w sam raz na jedno czytanie. Dzieciaki były bardzo zainteresowane, choć nie łatwo było mi czytać o przygodach Samo – a wszystko przez ich głośny śmiech! Śmieszyło ich imię kota- Kluska, naklejanie plastrów na piżamę, rozlewanie soku, czy mycie nosa szczoteczką do zębów. Zupełnie nie przeszkadzały im też nieco inne ilustracje – zamiast bajecznie kolorowych obrazków, spotykanych często w książkach dla najmłodszych, w „Samo dzielnym” znajdziemy stonowane w kolorach, zabawne ilustracje, które dopełniają całą opowieść, nie odwracając uwagi dziecka od treści historii.

Lektura opowiadania „Samo dzielny wstaje sam” to świetna okazja, by zachęcić malucha do samodzielności, pochwalić za to, co już umie, a także uwrażliwić na niebezpieczne przedmioty lub zachowania. Czy Samo dobrze zrobił sam wspinając się na krzesełko? Co mogą robić dzieci samodzielnie w kuchni lub w łazience? Czego dzieci same dotykać nie powinny? Jedno jest pewne – czytając o Samo rodzice zyskują inspirację do rozmowy, a dzieciaki mają niezły ubaw i dobrą zabawę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *