Menu Zamknij

Robot Trains – nowe przygody ze Świata Pociągów

Oto pozycja dla wszystkich małych fanów pociągów – Robot Trains. Dobrze znani ze szklanego ekranu bohaterowie tym razem pojawiają się w najnowszej książce Wydawnictwa EGMONT „Robot Trains. Nowa kolekcja bajek”. Jak zwykle czekają ich niesamowite przygody, próby przyjaźni i okazje do wykazania się umiejętnością współpracy.

Kay, Alf, Wiktor, Kaczor i Selly to mieszkańcy pewnej niezwykłej wioski, w której wszyscy są pociągami. Piątka przyjaciół posiada wyjątkowe umiejętności – w razie potrzeby zamieniają się w roboty, by chronić innych przed siłami zła. Każdy z nich zarządza jedną ze stref w Świecie Pociągów, a Kay, najszybszy ze wszystkich, odpowiada za rozwój i budowę tuneli i jest liderem dla pozostałych. Nie wszystkimi jednak kierują dobre intencje. Duke to podstępny pociąg, który zamiast współpracować, okazuje się nieuczciwy i próbuje przeszkodzić pozostałym w wykonaniu zadania. Podczas bezpośredniego starcia z Kayem został wprawdzie pokonany, ale lider pociągów stracił pamięć. Czy uda mu się ją odzyskać? Co zrobią pozostali i czy poradzą sobie bez wsparcia przyjaciela?

Uzupełnieniem opowieści o Świecie Pociągów jest „Robot Trains. 600 naklejek” – książka z naklejkami i rozmaitymi zadaniami. Znajdziemy w niej zagadki, labirynty, wykreślanki, zadania z liczbami i literami, czy rozmaite rysowanki. Zadania przeznaczone są dla nieco starszych dzieci, które znają i rozpoznają już cyfry i litery, młodsi z kolei na pewno będą zachwyceni ogromną ilością kolorowych naklejek z pociągowymi bohaterami.

Obie pozycje są przeznaczone raczej dla miłośników telewizyjnej bajki, choć i fani pociągów mogą wciągnąć się w ten nieco magiczny świat. Książka „Robot Trains. Nowa kolekcja bajek” zawiera pięć opowieści. Na niemal 130 stronach znajdziemy zdjęcia – kadry z filmu animowanego, najmłodsi bez problemu więc rozpoznają swoich ulubionych bohaterów. Twarda okładka sprawia, że książka prezentuje się bardzo dobrze i nadaje się np. na prezent. Dzień Dziecka coraz bliżej – może właśnie znaleźliście odpowiedni podarunek dla swojego malucha 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *