Menu Zamknij

Poznajemy domowe zakamarki z książeczką „Pierwsze słowa. W domu”

Dobre książeczki dla najmłodszych dzieci, takich zupełnych maluszków, które dopiero uczą się świata, poznamy nie po wspaniałej treści, bogatym słownictwie, czy zawartym na końcu magicznej historii morale. Poznamy je po tym, że dzieciaki chcą je oglądać, dotykać, bawić się nimi i po raz kolejny słuchać jak nazywamy narysowane na kartach książeczki obrazki (lub samemu wskazywać i je nazywać). Dlatego nie wystarczy kilka zdań i ładne rysunki – trzeba znaleźć coś, co zachęci i zachwyci dzieciaki.

„Pierwsze słowa” Wydawnictwa Egmont to seria kartonowych książeczek z cyklu Akademia Mądrego Dziecka. Przeznaczone są dla maluszków i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Na każdej stronie znajdziemy ruchome elementy, które dzieci mogą przesuwać, obracać, kręcić nimi lub otwierać, a przy okazji nazywać je i poznawać słowa. Takie czytanie to świetny sposób na wspieranie rozwoju logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo – ruchowej, mowy oraz sprawności manualnej, a przy tym coś, obok czego żaden ciekawski maluch nie przejdzie obojętnie!

Egmont przyzwyczaił już swoich czytelników do wysokiej jakości – tym razem nie jest inaczej. Jest estetycznie, nie ma nadmiaru elementów czy przesytu barw, dzięki czemu dzieci mogą łatwiej się skupić. W książeczce „W domu” kolorowe obrazki przedstawiają przedmioty, które na co dzień widzimy w naszej przestrzeni, dzieci oglądając je mogą poznać ich nazwy i nauczyć się nowych słów. Książka jest niezwykle solidna, a dla bezpieczeństwa maluszków posiada zaokrąglone rogi, więc mały czytelnik może bez obaw się w nią wgryźć, dosłownie i w przenośni 😉 Dla początkującego czytelnika to bardzo dobry wybór! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *