Menu Zamknij

Odkryj przyrodę z leśną ekipą!

Jeż Julek, Królik Karol, Kos Kostek i Lis Leszek – kto to taki? To przewodnicy po świecie leśnej przyrody z nowej pozycji Wydawnictwa Egmont „Odkrywcy przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami”. Czas odkryć co w trawie piszczy, w króliczej norze się kryje i w drzewach szumi!

„Odkrywcy przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami” to ponad 20 stron wypełnionych rozmaitymi zadaniami dla dzieci, które chcą poznać bliżej leśny świat. Dziką przyrodę pomogą poznać im Odkrywcy Przyrody, czyli zwierzęta mieszkające na co dzień w lesie. Na wstępie dowiadujemy się, gdzie możemy je spotkać i poznajemy kilka ciekawostek – czy wiedzieliście, że jeż ma na swoich plecach nawet ponad 5 tysięcy kolców, a kosy uwielbiają słońce? Jeśli nie, czas to nadrobić!

Zamieszczone w książce zadania są bardzo różnorodne – mamy labirynty, łączenie kropek, naukę rysowania, odnajdywanie różnic czy kolorowanie. Są też zadania, które wykraczają poza książkę, takie jak wykonanie ciasteczka dla ptaków, zebranie różnych liście czy stworzenie z nich korony. Są też ukochane przez dzieciaki naklejki – ponad 250 różnych naklejek do wykorzystania w książeczce lub poza nią. Na końcu, za wykonanie wszystkich zadań, na dziecko czeka dyplom, nadający mu tytuł Odkrywcy Przyrody.

Książka jest bogato ilustrowana i kolorowa. Zawiera różne informacje o zwierzętach leśnych, ale nie jest wydawnictwem encyklopedycznym, nie jest przeładowana wiedzą – ma edukować dziecko, ale też służyć zabawie i tę rolę spełnia. „Odkrywcy przyrody. Zeszyt z zadaniami i naklejkami” to warta uwagi pozycja dla dzieci przedszkolnych i tych, które dopiero rozpoczęły naukę w szkole. Będzie dobrą okazją do wprowadzenie maluchów w zagadnienia przyrody, ochrony środowiska, ekologii. Ma też jeszcze jedną zaletę – las na kartach książki jest zawsze dla nas dostępny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *