Menu Zamknij

O dwóch takich, które miały się nie zaprzyjaźnić

Czasami wystarczy nam jedno spojrzenie i już wiemy, że z daną osobą z miejsca możemy się zaprzyjaźnić lub nigdy do podobnej sytuacji nie dojdzie. Pierwsze wrażenie bywa co prawda złudne i nieprawdziwe, dlatego zawsze warto dać sobie szansę na poznanie i nawiązanie relacji z drugim człowiekiem – bez tego można stracić szansę na prawdziwą, wspaniałą przyjaźń i dobrą zabawę.

Lilka i Pestka – bohaterki serii „Nierozłączki” Wydawnictwa EGMONT – to doskonały przykład przyjaźni, która wcale miała się nie wydarzyć. Obie twierdziły, że ta druga jest strasznie nudna i zupełnie do siebie nie pasują i choć rodzice powtarzali im coś zupełnie innego, dziewczynki wiedziały jedno – o żadnej przyjaźni nie będzie nigdy mowy! Długo udawało im się trwać w swoim postanowieniu, aż pewnego dnia doszło do spotkania, które całkowicie zmieniło sytuację.

Dziewczynki zostały najlepszymi przyjaciółkami, kompankami psot, powierniczkami tajemnic i bratnimi duszami. I chociaż różnią się od siebie – Pestka jest przebojowa, odważna i nieco pyskata, a Lilka spokojniejsza, nieśmiała i cicha – to w duecie nie mają sobie równych. I jeśli ktoś myśli, że skoro są dziewczynami, to pewnie nie sprawiają kłopotów i nie łobuzują, to jest w wielkim błędzie i powinien jak najszybciej odrzucić te stereotypy. Bohaterki „Nierozłączek” wychodzą poza schematy i udowadniają, że chęć poszukiwania przygód, zdolność do post i zadziorność są niezależne od płci.

Nierozłączki. Lilka i Pestka” oraz „Nierozłączki. Duch, który musiał odejść” to pozycje dla dzieci w wielu 6- 13 lat, do samodzielnego czytania lub słuchania dorosłego. Książki są dobrą okazją, by porozmawiać z dziećmi o przyjaźni, o tym, jakie ma ona znaczenie w życiu, kim jest przyjaciel i w jaki sposób buduje się relacje. Mogą być także pomocne, gdy dziecko ma problemy z polubieniem kogoś (tak, jak początkowo główne bohaterki) lub obawia się, że nie znajdzie przyjaciela. Każde wydanie podzielone jest na rozdziały, a treść wzbogacają czarno-białe ilustracje, które dobrze pasują do fabuły.

Sprawdźcie sami, czy nowa seria spodoba się dzieciakom, a Lilka i Pestka podbiją ich serca – koniecznie napiszcie o swoich wrażeniach tutaj lub na Facebooku 🙂 Miłego czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *