Menu Zamknij

No to żółwik! Przedszkolne inspiracje na wakacje prosto z Biedroneczki :)

IMG_3922W przedszkolu w wakacje dzieje się mniej niż w ciągu roku szkolnego, ale zawsze coś się dzieje- nuda to nasz wróg numer jeden! 😉 W tym roku w Biedroneczce zorganizowałyśmy Kolorowe Wakacje, podczas których każdy tydzień inspirowany jest innym kolorem. Dziś chcę przedstawić pomysł na jedną z prac plastycznych tygodnia zielonego- wakacyjne żółwie. Pomysł jest prosty, ale zapewnia dzieciakom dużo frajdy i zabawy, ponadto wykorzystujemy przy nim różne techniki i środki plastyczne. Nasz żółw wymaga wysłuchania polecenia i pracy według instrukcji, ale jednocześnie pozwala na swobodna ekspresję, kreatywność i użycie swojej wyobraźni 🙂 Zatem do dzieła!

Na początek potrzebne będzie koło wycięte z brystolu- skorupa żółwia- i zielone farby, najlepiej w różnych odcieniach. Pędzli nie trzeba, bo każdy ma przy sobie dziesięć- malujemy palcami, a co!

IMG_3885Po pomalowaniu dowolnie ozdabiamy skorupę (np. papierowymi gwiazdkami) i jeszcze mokrą posypujemy kaszą manną lub piaskiem- wakacyjny żółw w wersji plażowej 😉 Zostawiamy do wyschnięcia i idziemy na dwór korzystać ze słonecznej pogody.

IMG_3890  Gdy nasz skorupa jest już sucha robimy nacięcie do środka koła i zszywaczem łączymy brzegi nacięcia tak, by powstał nam niewielki stożek. Skorupa gotowa, zatem czas na doklejenie głowy, ogonka i łapek wyciętych z zielonego brystolu. Po doklejeniu można pastelami lub innymi kredkami dorysować oczy, pazury i inne elementy- wszystko zależy od pomysłu dziecka.

IMG_3920 I gotowe! Nasze pięknie i dumnie prezentują się na wystawie w Biedroneczce. Można z radości przybić sobie żółwika i ruszać do wakacyjnej zabawy! 🙂

IMG_3932

Zapisz

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *