Menu Zamknij

Nasza planeta, nasza przyroda – jak dobrze ją znasz?

Na jakiej planecie mieszkamy? Na Ziemi, to proste. Jednak jak dobrze znamy naszą planetę? Czy wiemy, jak bardzo jest zróżnicowana, jakimi prawami rządzi się jej przyroda, jak poszczególne elementy ekosystemu wpływają na siebie nawzajem? Na te i mnóstwo innych pytań znajdziemy odpowiedź w najnowszej książce z cyklu ART Egmont.


„Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda”

„Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda” to 128 stron wypełnionych wiedzą i ciekawostkami. Autorka, Rachel Ignotofsky, dokładnie opisała i zilustrowała ekosystemy na różnych kontynentach, obszary polarne, systemy wodne. Ponadto w książce znajdują się informacje o równowadze ekosystemu, cyklicznych procesach w przyrodzie, wpływie człowieka na środowisko, zmianach klimatycznych i sposobach ochrony planety.


„Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda”

Art Egmont to gwarancja wspaniałej oprawy graficznej – ilustracje w książce odgrywają tak samo ważną rolę, jak tekst. Rysunki, mapy, infografiki świetnie obrazują skomplikowane procesy zachodzące w przyrodzie i pomagają je zrozumieć. „Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda” to ogromna dawka wiedzy – z pewnością nie jest to książka dla maluchów, ale dla starszych już dzieciaków (od 8 r. ż.), które są zainteresowane światem, przyrodą, ekologią.


„Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda”

„Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda”

Co ważne, w książce znajdziemy rozdziały poświęcone zmianom klimatycznym i ochronie naszej planety – w dzisiejszych czasach nigdy dość tych tematów i edukowania najmłodszych. W przystępny sposób autorka mówi o tym, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi – od recyklingu, poprzez zredukowanie śladu węglowego, aż po zrównoważone rybołówstwo i rolnictwo. Najważniejsze jednak jest zrozumienie tego, dlaczego należy chronić naszą planetę, a wiedza na jej temat pochodząca z lektury książki z pewnością ogromnie w tym pomoże.


„Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda”

„Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda”

Macie jakieś własne spostrzeżenia? Podzielcie się nimi w komentarzach lub na profilu Aga i dzieciaki na Facebooku  🙂

Zapraszam do dyskusji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *