Menu Zamknij

Mr. Men i Mała Miss, czyli kultowa seria książeczek

Emocje to dla dzieci bardzo skomplikowana sprawa – pojawiają się niezależnie od nich, czasami trudno jest je rozpoznać, nazwać i zrozumieć, a rozmowa na ich temat nie zawsze jest możliwa. Pomocne w oswojeniu trudnych sytuacji mogą być książeczki z cyklu Mr. Men i Mała Miss , które w zabawny i prostu sposób wprowadzają dzieciaki w świat emocji.

Znana i lubiana na całym świecie seria ma już ponad 40 lat i sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy książeczek! Jej autorem jest Roger Hargreaves, który zaczął pisać historyjki i rysować do nich obrazki dla swoich własnych synów. Teraz, dzięki Wydawnictwu EGMONT, bohaterów tych krótkich opowieści będą mogli poznać polscy czytelnicy.

Pan Siniaczek co chwilę na coś wpada, przewraca się lub niechcący rozbija – nawet jego wakacje pełne są rozmaitych wypadków. Pan Hałasek mówi bardzo głośno, trzaska drzwiami, chrapie niczym stado słoni, a swoim zachowaniem przeszkadza innym mieszkańcom Łoskotowic.

Mała Czarodziejka ma niezwykły dar – gdy prosiła, by coś się stało, to właśnie tak było. W opowieści pomaga Panu Łaskotkiewiczowi okiełznać jego zapędy do łaskotania wszystkich bez umiaru. Mała Przylepa uwielbia przytulać innych, poprawiać im humor czułościami i koić smutki – czy uda jej się przekonać Pana Marudkę, że przytulanie się jest fajne?

Każda z książeczek serii nawiązuje do emocji i trudnych sytuacji, z którymi dzieci muszą radzić sobie na co dzień. Znajdziemy w nich podpowiedzi dotyczące konkretnych działań (np. Pan Hałasek, który nauczył się szeptać i chodzić na palcach może być świetną inspiracją dla pełnych energii i głośnych maluchów), wyjaśnienia dotyczące różnych emocji i tego, skąd się biorą, zabawne sytuacje i kultowe już ilustracje. Książeczki mogą być stanowić dobry punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem, a ujęcie różnych cech, uczuć i zachowań w zabawny sposób – bez osądzania, krytykowania i podziału na dobre i złe – sprzyja swobodnej atmosferze i zrozumieniu.

Warto wspomnieć też o cenie książeczek, która jest bardzo przystępna (4,99 zł, ale w promocji można kupić je już za 3,5 zł), niewielkim formacie (idealny do zabrania np. w podróż) i prostych, kolorowych ilustracjach, urozmaicających całą historię. Pamiętajcie jednak, że Pan Leniuszek, Pan Łobuziak czy Mała Złośnica, to bohaterowie opowieści, a nie Wasze pociechy – unikajmy takiego etykietowania w stosunku do dzieci, niech będą po prostu sobą 🙂

Jeśli podobał się Wam wpis, macie swoją opinię i chcecie się nią podzielić, zapraszam do pisania komentarzy pod tym wpisem lub na Facebooku, na profilu Aga i dzieciaki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *