Menu Zamknij

„Megasztuczki dla małych magików”, czyli sztuka robienia sztuczek

Jeśli nadal czekacie na sowę z Hogwartu, wasza czarodziejska różdżka buntuje się i nie słucha zaklęć, a w kapeluszu zamiast królika nadal jedynie pustka, oto rozwiązanie – książka, która nauczy was zdumiewających sztuczek i zamieni was w pierwszorzędnych iluzjonistów! Gotowi? No to czary – mary, abrakadabra!

„Megasztuczki dla małych magików” to nowa pozycja Egmontu, która zawiera przepis na 25 różnorodnych iluzji – od znikającej filiżanki, poprzez czarodziejski notes, aż do lewitującego rodzeństwa. I choć podobno prawdziwy magik swoich sztuczek nie zdradza, to dla tej książki zrobiono wyjątek 😉 Rozpoczyna się ona od wprowadzenia – jest słowo dla rodziców (w którym autor wyjaśnia, co daje dzieciakom sztuka iluzji) i słowo do czytelników, następnie jest instrukcja tego, jak należy czytać książkę i odrobina informacji dotyczących terminów magicznych. No i przysięga – w końcu magia to nie zabawa! 😉

Sztuczki z książki to są zajęcia na pięć minut – każda wymaga przygotowania rekwizytów, przestudiowania techniki, wymyślenia scenariusza i treningu! I dobrze, bo dzięki temu dzieci uczą się wytrwałości w dążeniu do celu, cierpliwości, doceniania wkładu pracy w przygotowania i efekt końcowy. Mali iluzjoniści rozwijają też swoje zdolności społeczne i komunikacyjne, muszą przełamać swoją tremę, zbudować pewność siebie i nauczyć się godzić z niepowodzeniem – cóż, nawet doświadczonemu magikowi może zdarzyć się mniejsza lub większa wpadka! Autor szczegółowo objaśnia wykonanie sztuczek, a etapy jej wykonania zaprezentowane są na ilustracjach. Przy każdej znajduje się też wskazówka lub podpowiedź.

Myślę, że książka zainteresuje każde dziecko, które choć trochę marzy o zostaniu czarodziejem i posiadaniu nadzwyczajnych mocy, a także tych, którzy lubują się w występach przed publicznością, oszałamianiu innych i zgarnianiu oklasków za swój występ 😉 Dajcie się zaczarować i oczarować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *