Menu Zamknij

Matematyka? Fajna sprawa, bo ze Szczurkami jest zabawa!

IMG_9782Nie jest tajemnicą, ze z matematyką mi nie po drodze. Nigdy nie był to mój ulubiony przedmiot w szkole, a licealny matematyk pewnie by wyłysiał czytając moje sprawdziany, gdyby nie to, że miał to już dawno za sobą 😉 No, ale wtedy nie było Szczurków i serii „Czytam –  główkuję” Wydawnictwa Egmont, która z matematyki czyni świetną zabawę i w przyjemny sposób wyjaśnia jej tajniki.

W tym roku meteorolodzy zapowiadają długą i niezwykle mroźną zimę. Zgodnie z mysim przysłowiem „Latem idź na harce, zimą siedź w spiżarce!” szczurza kompania postanawia zgromadzić zapasy. Ząbek, Norman, Doktorek, Trampek, siostry Szmelc i Znajda zaczynają więc kombinować, a przy okazji dzielą, obliczają, podliczają, zamieniają i uczą dzieciaki matematyki.

Uczą? Ale jak to, kiedy i gdzie? A no właśnie – młody czytelnik wcale się nie uczy, on się bawi! Rozwiązuje zadania, dorysowuje, dokleja, pokonuje labirynty, a cała reszta dzieje się przy okazji 🙂 A na dodatek towarzyszy temu śmiech i dobry humor, bo zabawna opowieść autorstwa Rafała Witka nie pozwala na smutek i nudę.

IMG_9783Książeczka wzbogacona jest zabawnymi i dynamicznymi ilustracjami Daniela de Latour, a pod głównymi zadaniami znajdują się dodatkowe, które inspirują do dalszych dociekań i zachęcają do samodzielnego myślenia – z pewnością znajdzie się niejeden chętny do ich wykonania.

„Szczurki mają wilczy apetyt” to świetny pomysł na wytłumaczenie dzieciom ułamków i pomoc w łatwiejszym przyswojeniu tego zagadnienia. Kto wie, gdyby x lat temu istniały podobne pozycje, dzisiaj nie potrzebowałabym kalkulatora 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *