Menu Zamknij

Lekcja życzliwości z Kubusiem i Przyjaciółmi

Życzliwość najczęściej kojarzy nam się z byciem miłym, dobry, przyjacielskim i uśmiechniętym. Ale to także coś więcej – to wszystkie małe gesty i dobre uczynki, które wykonujemy niemal mimowolnie, bez liczenia na wzajemność, nagrodę, czy czyjeś uznanie. Jesteśmy życzliwi, bo to oczywiste i naturalne. Zachowujemy się życzliwie wobec innych, bo przecież inaczej nie można.

Coraz częściej słychać, że życzliwości własnie nam brakuje. Że zapominamy o tych prostych gestach i codziennych uśmiechach, przedkładamy wielkie sprawy nad małe uczynki – a to błąd, bo znaczą one bardzo wiele. Skąd bierze się w nas życzliwość? Jak wiele innych rzeczy, uczymy się jej poprzez obserwację naszych najbliższych, samemu jej doświadczając i odczuwając skutki naszych życzliwych działań. Podobnie, jak ze szczęściem, im więcej dajemy życzliwości innym, tym więcej do nas wraca.

Przyjaciele ze Stuwiekowego Lasu także lubią sobie pomagać i okazywać sobie nawzajem życzliwość, a dzięki Wydawnictwu EGMONT, możemy przeczytać o tym w nowej serii książeczek „Opowieści o życzliwości”. Wraz z Kubusiem, Tygryskiem, Prosiaczkiem, Kłapouchym i innymi ukochanymi postaciami z popularnej bajki, dzieciaki dowiedzą się, jak ważne są drobne gesty wobec innych i jak wielka jest płynąca z nich siła.

Kubusiowa lekcja życzliwości” opowiada o wymyślonej przez Kubusia grze – grze w życzliwość. Wszyscy ochoczo dołączają się do nowej zabawy i już po kilku dniach uświadamiają sobie, że czują się dzięki niej nadzwyczajnie szczęśliwi (w przypadku Kłapouchego – prawie szczęśliwi, co i tak jest niezwykłym dla niego stanem 😉 ). W końcu według Kubusia „Jeden dobry uczynek codziennie utrzyma smutki z dala ode mnie” – z tą mądrością trudni się nie zgodzić.

W opowieści „Kubuś i kaczątko” poznajemy Malucha – malutkie, puchate kaczątko, które Kubuś i Prosiaczek przypadkiem znajdują przy stawie. Zanim odszukają jego mamę, będą troskliwie opiekować się pisklakiem i okażą Maluchowi wiele życzliwości. 

W obu książeczkach znajdziemy ukochanych bohaterów, dobrze znane z książek o Kubusiu kolorowe ilustracje i proste, ale mądre i inspirujące opowieści. Książki mają twardą okładkę, dzięki czemu nie zniszczą się zbyt szybko, a opowieści są idealne na przeczytanie przed snem lub chwilę relaksu i odpoczynku przy książce. Każda droga do nauki życzliwości i pokazania, jak bardzo jest ona istotna, jest dobra, dlatego polecam nową serię Wydawnictwa EMONT. Może Kubuś zainspiruje was do podjęcia wyzwania i rozpoczęcia gry w życzliwość? 🙂 Powodzenia!

Jeśli podobał się Wam wpis, macie swoją opinię i chcecie się nią podzielić, zapraszam do pisania komentarzy pod tym wpisem lub na Facebooku, na profilu Aga i dzieciaki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *