Menu Zamknij

„Książkożercy”, czyli przyjemna nauka czytania

Wydawnictwo Wilga stworzyło nową serię książeczek dla najmłodszych – „Książkożercy” to trzypoziomowy cykl przygotowany z udziałem metodyków i językoznawców Uniwersytetu Warszawskiego, który w przyjemny sposób zapoznaje dzieci ze światem liter i łagodnie wprowadza ich do grona czytelników.

Seria „Książkożercy” została podzielona na trzy poziomy:

POZIOM A – dla Książkogryzaków, książeczka pt. „Super Marian nad jeziorem”
to proste, krótkie opowiadania, idealne do samodzielnego czytania. Zawierają niewielką liczbę dwuznaków, słowa są doskonale znane najmłodszym, a zdania skonstruowane tak, by nikt nie miał problemu z ich zrozumieniem. Na każdej stronie znajduje się jedno zdanie, a na końcu książeczki znajdziemy pytania dotyczące fabuły oraz naklejki – nagrody dla małego czytelnika.

POZIOM B – dla Książkołasuchów, książeczka pt. „Akcja Jogi”
na tym poziomie zdania są nieco bardziej skomplikowane, wprowadzono większa liczbę wieloznaków i znaków diakrytycznych. Poza zdaniami prostymi, pojawiają się także te złożone, a na stronie znajdziemy ich od dwóch do pięciu. na końcu książeczki, poza znanymi z pierwszego poziomu pytaniami i naklejkami, znajduje się słowniczek trudniejszych wyrazów.

POZIOM C – dla Książkożerców, książeczka pt. „Bomberka”
w tekście użyte są wszystkie wieloznaki i znaki diakrytyczne, zdania są dłuższe i bardziej skomplikowane. Książeczka zwiera znacznie więcej treści, niż poprzednie poziomy, a także trudne ortograficznie wyrazy. Na końcu znajdziemy pytania, naklejki, słowniczek trudniejszych wyrazów oraz łamigłówkę.

Kolorowe ilustracje, ciekawa treść i opowiadania, które zainteresują dzieciaki – taka nauka czytania z pewnością będzie przyjemna. Podział na poziomy jest świetnym rozwiązaniem – w ten sposób można dobrać trudność tekstu do umiejętności dziecka i stopniowo podsuwać mu coraz bardziej złożone opowieści. Pytania na końcu pozwalają sprawdzić, czy i jak wiele dzieci rozumieją z fabuły, a naklejki są małą, ale bardzo lubianą przez dzieci nagrodą.

Jednym słowem, polecam – w końcu warto w każdy możliwy sposób zachęcać najmłodszych do czytania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *