Menu Zamknij

Kraków i kropka, czyli coś więcej niż kolorowanki

IMG_8996„Połącz kropki, by zobaczyć, co znajduje się na obrazku” – takie zadanie dobrze zna każdy z nas z lat dzieciństwa. Niedawno nakładem Wydawnictwa Egmont ukazała się seria, dzięki której wodząc ołówkiem od kropki do kropki i kolorując obrazki możemy bliżej poznać najsłynniejsze miejsca Warszawy, Paryża lub Krakowa.

Książka „Połącz kropki. Kraków” to idealny sposób na połączenie nauki i zabawy. Obok każdego zadania do wykonania, umieszczone jest zdjęcie danego zabytku lub budowli wraz z krótką notatką zawierającą ciekawostki i najważniejsze informacje.  Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, Brama Floriańska, Wawel a nawet słynne krakowskie obwarzanki – o tym, i wielu innych miejscach i zabytkach, dowie się każdy, kto weźmie do ręki tę książkę i postanowi połączyć kropki.

Dużym plusem są grube kartki i bardzo twarde okładki, wykonane ze sztywnego kartonu, dzięki czemu kropki można łączyć właściwie w dowolnym miejscu, np. w czasie podróży, czy na parku w ławce. Książka świetnie sprawdzi się jako urozmaicenie spaceru po Krakowie – będzie pełniła rolę swoistego przewodnika i stanowiła pretekst do krótkiej przerwy w zwiedzaniu. Zadania wymagają znajomości cyfr, a zapisane liczby są dosyć małe, więc pozycja ta przeznaczona jest raczej dla starszych dzieci,  młodzieży i dorosłych – choć i maluchy można zaangażować dzieląc się pracą, np. rodzice łącza kropki, a dziecko koloruje 🙂 Obok zdjęć i notatki jest na tyle miejsca, by zapisać nawet własne spostrzeżenia, przykleić bilet wstępu, opisać swoje wrażenia z wizyty – album z rodzinnej wycieczki gotowy!

IMG_8997„Połącz kropki. Kraków” będzie też przyjemnym prezentem dla miłośników dawnej stolicy Polski, kogoś, kto pierwszy raz odwiedza to miasto, fanów popularnych ostatnio kolorwanek lub gości zza granicy. Nie zapomnijcie dodać ołówka do kompletu, a najlepiej nawet i dwóch – łączenie kropek może okazać się bardzo wciągającym i uzależniającym zajęciem 🙂

Zapisz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *