Menu Zamknij

Komiksowe spotkanie z Lou

Komiksy kojarzą się zazwyczaj z superbohaterami, Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem, ewentualnie Kajko i Kokoszem.  Tymczasem na rynku pojawiła się nowa komisowa bohaterka – dwunastoletnia Lou. Nie ma magicznych mocy, peleryny ani tajnej bazy. Nie walczy z potężnymi złoczyńcami, nie buduje wynalazków i nie planuje przejęcia władzy nad światem. Co zatem robi? Cóż… dorasta! I próbuje zrozumieć świat dookoła.

Lou wychowywana jest przez samotną mamą, która jest pisarką książek science – fiction, miłośniczką gier na konsolę i bardzo kiepską kucharką. Dziewczynka przeżywa pierwszą miłość, kłopoty z najlepszą przyjaciółką, szkolne perypetie, sukcesy i porażki – czyli wszystko to, co zwyczajna nastolatka. W tle poznajemy też historię rodziców Lou, a nawet widzimy jej ojca w teraźniejszości – kto wie, może w kolejnych tomach dojdzie do spotkania?

 

Ilustracje są przyjemne dla oka, a historiom nie można odmówić humoru – nie jestem pewna, czy młodsi w całości go zrozumieją, ale ich rodzice z pewnością uśmiechną się rozpoznając wiele sytuacji z własnego, codziennego doświadczenia. minusem jest niestety wielkość liter – są raczej małe, co może być utrudnieniem dla niewprawionych jeszcze czytelników. Trzeba się też nastawić na spotkanie z niecodziennym układem rodzinnym – mam Lou zupełnie nie przypomina „tradycyjnej” mamy i czasami można odnieść wrażenie, że to Lou ma więcej rozsądku i rozwagi.

Autorem komiksu jest francuski rysownik i scenarzysta Julien Neel, który za pierwszy tom otrzymał w 2005 roku nagrodę na Festiwalu Komiksowym w Angoulême. „Lou! Codziennik”  zawiera trzy  oryginalne części, czyli Codziennik, Na końcu świata i Cmentarzysko autobusów.  Seria „Lou!” należy do linii wydawniczej KOMIKSY SĄ SUPER! Wydawnictwa EGMONT.
kkkkkkkkkkkkkkkkkk
Jeśli się Wam podobał ten wpis, zostawcie komentarz, „lajka”, polubcie profil bloga na Facebooku  🙂 Będzie mi też bardzo miło, jeśli udostępnicie wpis i polecicie mnie innym. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *