Menu Zamknij

Kolorowo, ślicznie, artystycznie – piękna książeczka dla najmłodszych!

IMG_2263Widziałam już wiele książek dla dzieci – były wśród nich takie, które zachwycały, było wiele średnich, a nawet kilka złych i zupełnie nieodpowiednich. Niektórym wydaje się, że maluchom to wszystko jedno i można „sprzedać” im wszystko – przecież czytać nie umieją, prawda? Czytać może i nie, ale oglądają, obserwują, patrzą, warto więc dać im coś wartościowego, pięknego i wyjątkowego, by od małego kształtować w nich poczucie estetyki i wrażliwość artystyczną.

ART Egmont ma teraz propozycje dla najmłodszych! Niedawno ukazała się seria książeczek z pięknymi ilustracjami Marianny Oklejak, które z pewnością zainteresują maluszki i przyciągną ich wzrok. W serii ukazały się trzy pozycje – liczby, kolory oraz przeciwieństwa. Miałam okazję ( a raczej przyjemność!) Poznać „Kolory” i jestem zachwycona.

IMG_2267To nie są kolejne bajki, jakich pełno w sklepach – wspaniałe kolory i kształty zainspirowane są bowiem polskim folklorem!  Wygodny format, grube, kartonowe strony (małe rączki i ząbki nie zniszczą ich zbyt szybko 😉 ), a do tego bezpieczne zaokrąglone brzegi – twórcy pomyśleli o wszystkim! Do oglądania i wspólnego odkrywania świata barw, nauki pierwszych słów, liczb, kolorów i przeciwieństw.

IMG_2266 Jestem przekonana, że każda z nich zachwyci was, a oglądanie ich razem z maluszkiem będzie przyjemnym doznaniem 🙂 Serdecznie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *