Menu Zamknij

Kolorowa jesień – pomysł na prostą pracę plastyczną

Jesienią zazwyczaj odczuwamy mniejszą energię i zapał, brakuje nam słońca, mówimy o jesiennej chandrze, przygnębieniu, a nawet depresji. Czas zatem dodać tej porze roku nieco kolorów! A raczej nie dodać, a wyeksponować je, bo przecież nasza polska jesień jest piękna, barwna i niezwykła – czasami po prostu mamy trudności, by to dostrzec 😉

Do wykonania kolorowych jesiennych drzewek będzie potrzebne:

– płatki kosmetyczne

– farby

– woda

– kolorowe kartki z bloku technicznego

– brązowy brystol lub tektura falista.

Wybieramy farby w kolorach jesieni – czerwoną, pomarańczową, żółtą, brązową, ciemnozieloną. Następnie rozwadniamy je i malujemy waciki – barwy pięknie się na nich rozleją 🙂 Uczulcie dzieci, by nie mieszały za bardzo farb, bo zamiast piękny kolorów wyjdą szaro – bure i ciemne 😉 Zostawimy do wyschnięcia.

Z brązowego brystolu lub tektury falistej wycinamy pień drzewa, naklejamy go na kartkę i z wacików komponujemy koronę. I tyle – możemy już podziwiać nasze jesienne drzewa 🙂 Proste, ale bardzo efektowne – w końcu najlepsze pomysły to często te najmniej skomplikowane. Dajcie znać, jeśli wykorzystacie pomysł ze swoimi dzieciakami 🙂 Powodzenia i miłej zabawy!

Jeśli się Wam podobał ten wpis, zostawcie komentarz, „lajka”, polubcie profil bloga na Facebooku 🙂 Będzie mi też bardzo miło, jeśli udostępnicie wpis i polecicie mnie innym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *