Menu Zamknij

Jak to jest być piłkarzem, czyli Czytam(y) sobie

CAM01002Bycie piłkarzem to nie tylko zwycięstwa, puchary i 90 minut biegania na boisku, ale ciężka praca, poświęcenie i wiele godzin spędzonych na treningach. Najmłodsi fani sportu mogą się tego wszystkiego dowiedzieć z książki „Mecz o wszystko, czyli dzień z życia piłkarza” z serii Czytam sobie.

Seria książeczek Wydawnictwa Egmont przygotowana jest z myślą o wspieraniu nauki czytania i dedykowana dzieciakom w wieku od 5 do 7 lat. Ich najnowsza propozycja „Mecz o wszystko” z pewnością spodoba się każdemu małemu wielbicielowi piłki nożnej, który śni o sukcesie na boisku i zdobywaniu piłkarskich trofeów. Główny bohater opowieści, Artur, jest profesjonalnym piłkarzem. Jak wygląda jego dzień? Jak przygotowuje się do meczu? Co zjada na śniadanie? Czy sport to tylko praca nad mięśniami? Na te i wiele więcej pytań znajdziemy odpowiedzi w książce.

CAM01003To, co bardzo spodobało mi się w książce, to podkreślenie konieczności trenowania i ciągłego pracowania nad swoimi umiejętnościami, a także odwołanie się do zasad fair play i współpracy między członkami drużyny. Sukces nie zależy tylko od talentu i naszych predyspozycji – trzeba na niego ciężko zapracować i nigdy się nie poddawać. Zwrócono także uwagę na pracę nad własnymi emocjami i walkę z presją i stresem – coś,o czym zwykle nie myślimy komentując mecz i grę zawodników na boisku. Ponadto w książce znajdziemy słownik trudniejszych wyrażeń związanych z piłka nożną, kolorowe naklejki oraz dyplom sukcesu za przeczytanie opowieści.

Moje przedszkolaki, choć nie wszyscy są fanami piłki nożnej, z zaciekawieniem wysłuchały opowieści i żywo reagowali na usłyszane informacje (piłkarz zjada wszystko, nawet warzywa? nie płacze po przegranym meczu i dziękuje przeciwnikom?).  Dla miłośników Messiego, Ronaldo i Lewandowskiego „Mecz o wszystko” będzie idealnym podarunkiem, który nie tylko wzbogaci ich wiedzę o futbolu, ale z pewnością zachęci też do samodzielnego czytania – wszak trening czyni mistrza! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *