Menu Zamknij

Hu hu ha, nasza zima aktywna! Oto 10 rzeczy, które trzeba zrobić z dzieciakami zimą

No i dobrnęliśmy niemal do końca roku – była lista must do na wiosnę, lato i jesień, więc czas na zimowe aktywności.  Mróz nam nie straszny, śnieg to nie przeszkoda, a na zimno mamy swoje metody w postaci ubrania na cebulkę, ciepłej kurtki i czapki 😉 No to co, gotowi na nowe wyzwania? Zima, zima, zima, pada, pada, śnieg… no, teoretycznie 😉

1. Bałwan

Zima bez bałwana to nie zima! Gdy tylko spadnie śnieg pędźcie lepić jegomościa, bo z naszą aurą nigdy nie wiadomo, ile potrwają białe krajobrazy. Tylko nie zapomnijcie o guzikach, garnku i marchewce – niech to będzie bałwan na miarę waszych możliwości!

2. Bitwa na śnieżki

Kapitalna zabawa dla dużych i małych. Nie bójcie się oberwania śniegową kulka, nie zważajcie na konwenanse, dziwne spojrzenia sąsiadów i opinie innych – poczujcie się znowu jak dzieciaki i szalejcie ze swoimi pociechami ku ich radości.

3. Pierniki

Pierniki upiec trzeba i basta! Wprawdzie najczęściej robimy to zanim jeszcze kalendarz ogłasza zimę, ale przecież można pieczenie powtórzyć 😉 Niech ta zima ma zapach korzennych przypraw i pysznych ciasteczek!

4. Ozdoby choinkowe i świąteczne

Dzieciaki chętnie włączą się w przygotowanie dekoracji na choinkę albo innych świątecznych ozdób, które sprawią, że wasz dom nabierze jeszcze bardziej zimowo-świątecznej atmosfery. Łańcuchy z kolorowego papieru, własnoręcznie ozdabiane bombki, śniegowe kule przygotowane ze słoików albo samodzielnie ulepione bałwanki będą oryginalne i jedyne w swoim rodzaju!

5.Kolędowanie

Kolędy  to coś, co dzieciaki najczęściej dobrze znają i chętnie śpiewają. Jeśli macie zdolności – możecie przygrywać im na pianinie, gitarze lub innym instrumencie. Jeśli nie, to nie szkodzi – wersja a cappella też jest spoko 🙂 Zaproście do wspólnego śpiewania całą rodzinę – umiejętności wokalne maja tutaj niewielkie znaczenie 😉

6. Domowe kino

Bo jak zimno na dworze, wieczory długie i ciemne, to czasami warto usiąść wygodnie na kanapie, przykryć się kocem i coś fajnego zobaczyć. Najważniejsze, żebyście zrobili to razem! Możecie przegryzać podczas seansu domowe pierniczki i popijać rozgrzewające kakao lub gorącą czekoladę – małe grzeszki od czasu do czasu są wskazane.

7. Sanki, łyżwy, narty

Czyli sporty zimowe. Nie hibernujemy się na czas zimy, nie zasypiamy niczym niedźwiedzie, ale nadal bądźmy aktywni. Wprawdzie na rowerze czy hulajnodze w śniegu nie poszalejemy, ale sanki, łyżwy, narty możemy wykorzystać!

8. Karnawałowe tańce, hulańce

Bo skoro zima, to i karnawał. Urządźcie sobie karnawałową imprezę w kameralnym gronie lub w nieco większym, z udziałem znajomych. Imprezy to fajna sprawa, a karnawał to najlepszy czas na towarzyskie spotkania, tańce i hulańce.

9.Walentynkowe życzenia

Stwórzcie razem laurkę z miłym wyznaniem dla sympatii waszej pociechy lub inny podarunek – to tez doskonała okazja na rozmowy o miłości, przyjaźni, wzajemnym lubieniu się. Czasami wypowiedzi dzieci na ten temat mogą nieźle zaskoczyć, zaszokować albo rozbawić.

10. Eksperymenty z lodem

Jak to się dzieje, że lód zamienia się w wodę i jak woda zamienia się lód? Co się stanie, gdy potrzymamy kostkę lodu w dłoni? Czy zamarznięta woda ma jakiś smak? Zima to najlepszy czas na takie odkrycia i eksperymenty. Dla dodania atmosfery możecie puścić sobie soundtrack z „Krainy lodu” 😉 Miłej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *