Menu Zamknij

Hokus- pokus, abrakadabra, czyli magia z kuchennych szafek

Aby zostać czarodziejem można brać tajne kursy sztuk magicznych, ukończyć Hogwart, mieć różdżkę i kryształową kulę albo… albo po prostu być kreatywnym przedszkolakiem 😉 Bo magię stworzyć można w kilka chwil z produktów, które w większości bez problemu znajdziemy w kuchennych szafkach.

Ostatnio z moimi przedszkolakami „czarowaliśmy” podczas zajęć – okazuje się, że w każdym z nas drzemie ukryty potencjał magiczny 😉 I choć nie było królika z kapelusza, spektakularnych wybuchów i przecinania ciał na pól, dzieciakom spodobały się magiczne zajęcia i dały im dużo radości. To zdecydowanie dopiero jedna z pierwszych lekcji czarowania!

Ponoć prawdziwy czarodziej nie zdradza swoich sekretów, ale od każdej reguły musi być wyjątek – uchylamy zatem rąbka tajemnicy i dajemy wam przepis na magiczne eksperymenty (ja sama znalazłam je gdzieś w Internecie). Okraście je odpowiednią opowieścią oddziałująca na wyobraźnię dzieci i stwórzcie magiczną atmosferę, a sukces i dobra zabawa gwarantowane!

MAGICZNE PALCE

Potrzebne będą:
Woda
Pieprz mielony
Płyn do mycia naczyń

Do głębokiego talerza nalewamy wodę, posypujemy ja pieprzem. Zanurzamy palce – nic się nie dzieje. Potrzebujemy przecież magicznego płynu! Zanurzamy palec w płynie do mycia naczyń i ponownie wkładamy go do wody z pieprzem – przyprawa ucieka na brzegi talerza.

TĘCZOWE MLEKO

Potrzebne będą:
Mleko
Barwniki spożywcze
Patyczki do uszu – nasze różdżki 😉
Płyn do mycia naczyń

Barwniki rozpuszczamy w wodzie. Mleko nalewamy na tacę/ talerz, wkrapiamy trochę barwników w różnych kolorach. Patyczek moczymy w płynie do naczyń, następnie zanurzamy go w talerzu z mlekiem. Efekt? Kolory uciekają na brzegi!

Proste? Proste! I w dodatku efektowne i interesujące dla dzieciaków. Jeśli znacie inne ciekawe doświadczenia i eksperymenty, podzielcie się nimi w komentarzach lub na facebooku Aga i dzieciaki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *