Menu Zamknij

Hej, dzieci, dziś możecie odwiedzić Smerfów świat!

Niebieskie stwory z białymi czapeczkami, żyjące gdzieś w głębi lasu i przewodzone przez brodacza w czerwonym nakryciu głowy – nie trzeba więcej, by domyśleć się, że chodzi o Smerfy! Stworzone przez belgijskiego scenarzystę i grafika, Pierra Culliforda  (znanego jako Peyo ), bohaterowie popularnej bajki powracają na łamach komiksu wydanego przez Egmont. Jesteście gotowi na kolejne smerfne przygody? 😉

W bibliotece dziecięcej w moim rodzinnym mieście, tuż obok biurka pani bibliotekarki, stały półki z komiksami. Kajko i Kokosz, Tytus, Romek i A’ Tomek, Asterix, a nawet Kaczor Donald – to właśnie ci bohaterowie często towarzyszyli mi w pierwszych, literackich wędrówkach. Dziś już co prawda nie czytam komiksów, ale zawsze myślę o nich z dużą sympatią i odrobiną nostalgii, dlatego z chęcią sięgnęłam po „Smerfolimipadę” – jedenastą już część przygód wydanych w wersji komiksowej przez Egmont.

 

Komiks zawiera zawiera trzy opowiadania: tytułową „Smerfolimpiadę”, „Wielkanoc u Smerfów” i „Plac zabaw dla Smerfów”. W pierwszej Osiłek, zasmucony brakiem towarzysza do ćwiczeń i rywalizacji sportowej, za namową Papy Smerfa chce zorganizować olimpiadę dla wszystkich mieszkańców wioski. Ale do tej pory jedynie on był aktywny – czy zmotywowanie innych Smerfów przyjdzie mu z łatwością? I czy Słabeusz ma szanse na zdobycie medalu i… całusa od Smerfetki? W komiksie „Wielkanoc u Smerfów” także mamy wątek rywalizacji – tym razem Smerfy prześcigają się w wymyśleniu najlepszego prezentu dla Papy Smerfa. Czy Ważniakowi uda się przygotowanie idealnego prezentu? Z kolei w ostatnim komiksie Gargamel , jak zwykle, będzie planował złapanie wszystkich Smerfów, a niebieskie ludziki przekonają się, że nie każdy plac zabaw jest tym, na co wygląda. Czu uda im się wyjść cało z zastawionej pułapki?

Komiks jest dobrym sposobem na zachęcenie do czytania i jego ćwiczenie, a znana dzieciom szata graficzna i zabawni bohaterowie z pewnością będą najlepszą motywacją. Jak zwykle oprócz pełnych przygód historii ze znanymi i lubianymi Smerfami, otrzymujemy odrobinę więcej – pewne przesłanie, morał, który z pewnością zrozumie nawet mały czytelnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *