Menu Zamknij

Hania Humorek i Mania Pisania w dziennikarskim świecie

IMG_8988Hania Humorek to bohaterka popularnych książeczek dla dzieci stworzona przez Megan MacDonald. Najnowsza pozycja z serii dedykowana jest dzieciom, które uczą się czytania i poznają świat samodzielnej lektury. Czy Hania i jej przyjaciółka Mania wciągają małego czytelnika w swój świat?

Książeczka „Mania Pisania, słynna reporterka” wprowadza dzieciaki w świat dziennikarstwa. Główna bohaterka tworzy właśnie gazetę z wiadomościami z rodzinnego miasteczka i szuka sensacyjnej wiadomości, którą mogłaby opisać na pierwszej stronie. Pomaga jej w tym oczywiście Hania, której na nowe przygody nie trzeba długo namawiać, oraz mama Mani, która niegdyś była dziennikarką i wie co nieco na temat pisania.

IMG_8989Dziewczynki szukają razem skarbów zakopanych w ogrodzie przed tysiącami lat, a nawet wyruszają na poszukiwania groźnego węża morskiego. Przygody te są na tyle ciekawe, że z pewnością wciągną dzieciaki – ze względu na płeć głównej bohaterki szczególnie zainteresowane mogą być dziewczynki. Książeczka jest wzbogacona ładnymi, kolorowymi ilustracjami, które przyciągają oko czytelnika, dopełniają fabułę i wzbogacają treść opowieści.

„Mania Pisania, słynna reporterka” będzie dobrym wyborem dla tych dzieci, które znają już litery i nie mają problemów z czytaniem prostych tekstów. Z książki dowiedzą się także, czym jest czołówka, co znajduje się w gazecie i przeczytają artykuł małej bohaterki – kto wie, może będzie on dla nich inspiracją do kreatywnych działań i postanowią sami spróbować swoich sił w pisaniu? 😉

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *