Menu Zamknij

Dla tych małych i tych nieco starszych – książki na wakacje!

Wakacje, nareszcie wakacje! W tym roku trudno powiedzieć, kto cieszy się bardziej – dzieciaki, które mogą na dwa miesiące zapomnieć o zadaniach domowych, czy rodzice, którzy… mogą na dwa miesiące zapomnieć o zadaniach domowych, Librusie i nauczaniu w domu 😉 Podręczniki odkładamy na bok, za to jest czas i przestrzeń, by sięgnąć po inne książki – oto kilka z nich, które poleca na wakacje wydawnictwo HarperCollins Polska.

UWAGA!
Od 26 czerwca do 5 lipca na całą ofertę książek na stronie Egmont.pl możecie otrzymać 35% rabatu – wpiszcie przy zamówieniu kod WAKACJE2020

„Basia i biwak”, Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

Kolejne spotkanie z Basią i jej rodziną tym razem odbędzie się w lesie! Właśnie tam bohaterowie spędzają wakacyjny wypoczynek. I choć wszyscy cieszą się z wyjazdu, snuja plany i robię listy zakupów, nie obędzie się bez kłopotów – zapomnianych rzeczy, noclegu w samochodzie czy deszczowej pogody. Nic jednak Basi i jej bliskim nie straszne, dopóki są razem!

Jak zwykle mała bohaterka poprzez swoje przygody pokazuje najmłodszym, co jest ważne i podkreśla istotne sprawy. Tym razem jest to wspólne spędzanie czasu i bycie razem, czerpanie radości z czegoś prostego i dostrzeganie w tym wartości.

Tekst autorstwa Zofii Staneckiej uzupełniają barwne ilustracje Marianny Oklejak. Książka została wydana w twardej, solidnej oprawie, zawiera 24 strony. Polecana jest dzieciom młodszym, szczególnie tym w wieku przedszkolnym.

„Minecraft. Noc Nietoperzy”, Nick Eliopulos, Luke Flowers

Morgan, Ash, Harper, Po i Jodi to bohaterowie pierwszej części przygód w świecie popularnej gry Minecraft. Piątka uczniów ze szkoły Woodsword, dzięki specjalnym goglom skonstruowanym przez jedną z ich nauczycielek, może przenosić się w świat komputerowej rzeczywistości ze swojej ulubionej gry. Nie myślcie jednak, że będzie to łatwe – na młodych bohaterów czeka wiele przygód i niebezpieczeństw!

„Noc nietoperzy” rozpoczyna się od pojawienia się tytułowych stworzeń w szkole piątki przyjaciół. Na dodatek znika jedna para gogli – kto jeszcze poza nimi przenosi się do świata Minecraft? Kto odkrył ich tajemnicę? i co najważniejsze – czy ma dobre zamiary i można mu zaufać?

Książka z pewnością spodoba się miłośnikom Minecrafta i szybko wciągnie ich w swój świat (wyjątkowo nie komputerowy, a książkowy). W środku zawiera czarno-białe ilustracje, a dosyć duży rozmiar liter ułatwi czytanie młodszym dzieciom. „Noc nietoperzy” polecana jest dla dzieci od 7 do 13 r.ż.

„Dawno, dawno temu… we śnie. Mroczna baśń” oraz „Świat obok świata. Mroczna baśń”, Liz Braswell

Tu nic nie jest tak, jak powinno – dobrze znane wszystkim opowieści w serii „Mroczna baśń” zostały napisane na opak, zupełnie od nowa, inaczej, niż w swoim pierwowzorze. Śpiąca Królewna nie budzi się po pocałunku księcia, za to ona sam… zasypia! Arielka, która utraciła swój piękny głos, zasiada na tronie Atlantyki, a Urszula w najlepsze rządzi królestwem księcia Eryka. A co z dobrze znanym happy endem? Co z „żyli długo i szczęśliwie”?

To nie są książki dla małych dzieci, raczej dla nastolatków i dorosłych. Przedstawiony w nich świat nie jest ładny, bezpieczny i spokojny. Jest tajemniczo, złowrogo, czasami niebezpiecznie, a nawet brutalnie – dreszczyk emocji gwarantowany! Już sama oprawa w ciemnych barwach oraz strony w środku stylizowane na lekko zabrudzone, pokazują, że w książkach kryje się całkiem sporo mroku.

Warto sięgnąć po książki nawet z czystej ciekawości i sprawdzić, jak wygląda świat w którym książę nie ratuje księżniczki, a ci, którzy do tej pory byli synonimem dobra, nagle zamieniają się w czarne charaktery.

UOd 26 czerwca do 5 lipca na całą ofertę książek na stronie Egmont.pl możecie otrzymać 35% rabatu – wpiszcie przy zamówieniu kod WAKACJE2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *