Menu Zamknij

Coś dla dziecka i coś dla rodziców – książki łączące pokolenia

Jakie bajki pamiętacie z dzieciństwa? Poza dobrze znanymi baśniami legendami moje dzieciństwo to także bajki Disney’a – „Król Lew”, „Zakochany Kundel”, „Kopciuszek” czy „Syrenka Ariel” towarzyszyły mi od najmłodszych lat. Niektóre tytuły możemy przypomnieć sobie – i przedstawić młodszym pokoleniom, oczywiście – dzięki serii „Nostalgia” wydawnictwa Harperkids Polska.

W cyklu „Nostalgia” dostępnych jest kilka klasycznych opowieści filmowych Disney’a:

  • „Alicja w Krainie Czarów”
  • „Zakochany Kundel”
  • „Piotruś Pan”
  • „Pinokio”
  • „Król Lew”
  • „Bambi”

W każdej z nich znajdziemy dobrze znaną opowieść wzbogaconą o kolorowe ilustracje, których styl doskonale znamy z filmowych kadrów. Książki zostały wydane w twardej oprawie, papier w środku jest matowy, nieco szorstki, co również podkreśla nostalgiczny, wspomnieniowy charakter wydawnictwa. Dodatkowo na ilustracjach zastosowano efekt „postarzający” – kolory są bardziej rozmyte, mniej żywe, co może stanowić miłą odmianę po wielobarwnych, intensywnych publikacjach i działać uspokajająco.

Seria „Nostalgia” może być dobrym sposobem na wspólne doświadczenia między pokoleniami. Czytający maluchom rodzice przypomną sobie dawne opowieści i powrócą wspomnieniami do czasów dzieciństwa, a dzieci poznają historie, które kiedyś pokochali ich rodzice i będą razem z nimi przeżywać zapisane na kartach książek przygody.

Które z historii pamiętacie i do których chętnie wrócicie? Koniecznie dajcie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *