Menu Zamknij

Co jest najwazniejsze w piłce nożnej? Gole! Oto pięciu wspaniałych – mistrzów futbolu

IMG_2275W dzieciństwie mamy różne marzenia – chcemy pracować w policji lub straży pożarnej, występować na scenie i porywać publiczność swoją muzyką lub grą aktorską, ratować ludzkie zdrowie i życie lub strzelać gole niczym Robert Lewandowski 😉 Większości te dziecięce marzenia (niestety) mijają, zmieniają się, są zastępowane przez nowe, ale są i tacy, którzy trzymają się swoich celów i osiągają prawdziwe mistrzostwo – oto pięciu wspaniałych, mistrzowie piłki nożnej, sportowcy, których podziwia cały świat. Spotkali się na kartach książki „Napastnicy. Snajperzy, dryblerzy, szaleńcy” autorstwa Joanny Jagiełło i Jarosława Kaczmarka, wydane przez Wydawnictwo Egmont. Trzeba przyznać, że ten mecz rozgrywają wyśmienicie!

Książka przedstawia sylwetki pięciu znanych piłkarzy – Cristiano Ronaldo, Didiera Drogby, Antoine Griezmanna, Luisa Suareza i naszego rodaka, Roberta Lewandowskiego. Każdemu z nich dedykowany jest osobny rozdział, ale nie będzie tam jedynie opisów, jak to fajnie jest być piłkarzem, rozgrywać mecze ze swoją drużyną i strzelać gole – w książce znajdziemy znacznie więcej!

Cristiano Ronaldo jeszcze jako nastolatek opuścił rodzinny dom i miał problemy z zaaklimatyzowaniem się w Lizbonie, płakał do słuchawki, okrutnie tęsknił i chciał wracać. Didier Drogba miał przymusową roczną przerwę w treningach – rodzice postawili warunek, że musi najpierw poprawić oceny w szkole. Antoine Griezmann był według za mały, za chudy, za drobny i nie nadający się na piłkarza. Luis Suarez zmienił się z łobuza w sportowca pod wpływem swojej pierwszej miłości i to dla niech chciał grać w najlepszych klubach. Robert Lewandowski z kolei zaczynał w małym klubie, grając na piasku i mając przezwisko… Bobek! Wiedzieliście o tym? Historie opisanych w książce bohaterów pokazują, że aby odnieść sukces potrzebna jest siła, wiara w siebie, ciężka praca i determinacja, gotowość na poświęcenia i nie poddawanie się w chwilach porażki. Nie wystarczy jedynie talent i miłość do piłki, liczy się również (a może i bardziej?) prawowitość, upór i wytrwałość.  IMG_2279Książka napisana jest przyjemnym, dostosowanym do młodego czytelnika stylem, czyta się ja łatwo i z chęcią. Jest elegancko wydana, strony są z papieru kredowego, a okładki sztywniejsze. Oprócz historii piłkarzy znajdziemy w niej także sporo kolorowych zdjęć, infografiki ilustrujące akcje pod bramką w czasie najsłynniejszych meczów, opisy podstawowych uderzeń piłki, typy napastników, czy rady i wskazówki dla chcących zostać w przyszłości mistrzem.recki sierpieńMyślę, że to pozycja, która ucieszy każdego małego piłkarza, a i starszy fan futbolu też z chęcią po nią sięgnie i odkryje kilka ciekawostek. Polecam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *