Menu Zamknij

Ciao, Maurizio, czyli włoska przygoda kota cebryty

Ciao, buongiorno, che bello – czas na szybkie przypomnienie sobie kilu podstawowych zwrotów po włosku, bowiem Maurizio zabiera nas na małą wyprawę do samego serca Italii. Kot- celebryta z serii „Czytam sobie z bakcylem” powraca – i to w wielkim stylu!

„Maurizio. Włoska przygoda” to kolejna z pozycji Wydawnictwa Egmont dla dzieci w wieku szkolnym, które opanowały już sztukę czytania i szukają interesujących, bardziej rozbudowanych lektur i wciągającej fabuły. W najnowszej książce Maurizio – kocia gwiazda muzyki – otrzymuje propozycję wyruszenia w trasę koncertową po Włoszech. Wokalista jest szczęśliwy i z zapałem przygotowuje się do wyjazdu, nie wie jednak, że nie wszyscy są uradowani wizją jego występów. Strącone z piedestału sławy i uwielbienia koty syjamskie, Giulio i Giorgio, z niechęcią myślą o wizycie swojego konkurenta i obmyślają przebiegły plan… Czy uda im się zakłócić trasę Maurizio i zniszczyć jego karierę? Jak skończy się ta zagraniczna wyprawa? 

„Maurizio. Włoska przygoda” to 130 stron wypełnionych wciągającą fabułą i dobrym humorem, ale też sprawami znacznie poważniejszymi, jak ochrona środowiska (brawo, za część o słomkach i ekologiczne podejście) czy hodowanie zwierząt na futra (na szczęście w książce lisy zostały uratowane). W opowieści nie brakuje trudniejszych słów, wyrażeń czy włoskich zwrotów, ale zostały one wyjaśnione, dzięki czemu dzieciaki mogą poszerzyć swoje słownictwo i wzbogacić je.

Całość dopełniają ilustracje Agnieszki Żelewskiej, które świetnie obrazują akcję opowieści i dodają jej humoru – Maurizio przyciąga wzrok i wygląda fenomenalnie, nawet z dodatkową fałdą na brzuchu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *