Menu Zamknij

Basia życzy słodkich snów, czyli „Bajki na dobranoc”

Co może pomóc w zaśnięciu? Jednym pomaga gorące mleko z miodem, inni czytają nudną książkę, jeszcze inni liczą barany… A Basia doskonale wie, że najlepsze na dobranoc są opowiadane dzieciom bajki! I wraz z Wydawnictwem EGMONT przygotowała zbiór 24 opowieści idealnych do czytania przed snem – poznajcie „Bajki na dobranoc”!

Basi nikomu przedstawiać nie trzeba – od 10 lat towarzyszy przedszkolakom w książeczkach ze swoimi przygodami i opowieściami z życia rodzinnego. Dobrze znają rodziców dziewczynki, jej braci, dziadków, a nawet przyjaciół. Po raz kolejny dzieci mogą spotkać się z Basią i jej bliskimi w książce „Bajki na dobranoc”, w której każdy z członków basiowej rodziny będzie opowiadał swoje ulubione historie do poduszki.

W książce znajdziemy zupełnie nowe teksty, a także te, które  ukazywały się cyklicznie w magazynie dla rodziców „Mamo, to ja”- wszystkie wyszły spod pióra Zofii Staneckiej. Na 150 stronach czekają historie nie za długie i nie za krótkie – takie w sam raz do opowiedzenia maluszkom przed snem. Niektóre rymowane, inne pisane dobrze znanym stylem.

Nie brakuje tutaj humoru, który odnajdziemy także we wcześniejszych książkach o Basi, oraz charakterystycznych dla serii ilustracji autorstwa Marianny Oklejak. Jest też znana dobrze mądrość, która pozwala dzieciom spojrzeć inaczej na otaczający je świat, a rodzicom na to, co przeżywają ich pociechy.

Myślę, że książki o Basi to już prawdziwa jakość w świecie literatury dziecięcej i zawsze dobry wybór. I choć może się wydawać, że to seria raczej dla dziewczynek (z racji tego, że główną bohaterką jest dziewczynka), to w „Bajkach na dobranoc” znajdziemy historie także z Frankiem i Antkiem w roli głównej 🙂

Jeśli się Wam podobał ten wpis, zostawcie komentarz, „lajka”, polubcie profil bloga na Facebooku  🙂 Będzie mi też bardzo miło, jeśli udostępnicie wpis i polecicie mnie innym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *