Menu Zamknij

„Basia i tablet”, czyli przekleństwo naszych czasów

Największym błogosławieństwem naszych czasów, i przekleństwem jednocześnie, jest niemal nieograniczony dostęp do najnowszych technologii. Smartfony, smart- telewizory, smartwatche, tablety, laptopy… Dookoła pełno tego, a dzieciaki niemal zaraz po urodzeniu doskonale wiedzą, co i jak nacisnąć i sprawność kciuków mają mistrzowską 😉 Czy to dobrze? A co, jeśli jeden niepozorny tablet doprowadza do kłótni, nieporozumień i nerwowego rozstrojenia rodziców?  Czy da się bez niego żyć? Na te i inne pytania pomaga odpowiedzieć znana już dzieciakom Basia – książkowa postać Wydawnictwa Egmont.

Janek, starszy brat Basi, dostaje od kuzyna tablet. Jest trochę pęknięty, niewielki i z pozoru nic w nim nadzwyczajnego, a jednak nie sposób się od niego oderwać i wpatrywanie w jego ekran potrafi wciągnąć na długi czas. No tak, tablet jest jeden, a Janek niebyt chętnie oddaje go Basi – z tego powodu rodzeństwo zaczyna się kłócić, a mama coraz bardziej martwić o to, że dzieci wpadną w nałóg i stracą ochotę do robienia czegokolwiek innego.

Jak zwykle opowieści napisanej przez Zofię Stanecką towarzyszą charakterystyczne dla serii rysunki Marianny Oklejak. Twarda oprawa i poręczny format to dodatkowe zalety książki, którą czyta się dosyć szybko – jest w sam raz na jeden wieczór lub popołudnie.  Książka „Basia i tablet” porusza temat, który znają wszyscy rodzice. Dzieciaki – tableciaki to znak dzisiejszych czasów, z którym wiele osób nie umie sobie poradzić (część wcale nie chce, ale to już zupełnie inna sprawa…). Lektura najnowszych przygód Basi może w tym pomóc – bo tablet czy komputer wcale nie jest zły, ale ich nadmiar już może taki być.  Dzięki sympatycznej bohaterce, lubianej przez najmłodszych, dzieci mogą zastanowić się, co jest naprawdę ważne i czy czasami one same nie spędzają zbyt wiele czasu z tabletem lub telefonem w dłoni. Być może książeczka wpłynie na ich wybory – na pewno nie zawadzi spróbować 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *