Menu Zamknij

Balonowa 5 – adres inny niż wszystkie

W kamienicy przy ulicy Balonowej 5 dzieje się bardzo dużo – każdy z mieszkańców stworzył w swoim mieszkaniu mały, unikatowy świat, w którym rozwija swoje zainteresowania i pasje. Poznajemy je kolejno zaglądając do ich mieszkań – gotowi na tę niezwykle kolorową wyprawę?

„Balonowa 5”

Opowieść rozpoczyna się od Myszki – słynnego rapera, który szykując się do wyjścia zauważył brak kapelusza. Na kolejnych stronach poznajemy Małpy pichcące ciasto Piegowaty Orangutan, Kota z zamiłowaniem obserwującego ptaki, Czarną Panterę – miłośniczkę roślin z całego świata, niezwykle muzykalną rodzinę Pająków, chrapiącego w głos Hipopotama, kolonię Żab, Psa rzeźbiarza i jego muzę, Lamę oraz Nietoperza – choreografa. Wszyscy zamieszkują kamienicę przy Balonowej 5 – sami przyznacie, że to dość nietypowa grupa.


„Balonowa 5”

I choć wydaje się, że wszyscy są z zupełnie innej bajki, to świetnie do siebie pasują i co tydzień punktualnie o osiemnastej spotykają się na tarasie i urządzają sąsiedzki bal. Aż żal, że to tylko książka, bo z pewnością impreza warta jest zapamiętania!


„Balonowa 5”

„Balonowa 5” to niezwykle sympatyczna, zwariowana i zabawna opowieść dla przedszkolaków z cyklu ART Egmont. Jej ogromnym atutem są ilustracje autorstwa Gosi Herby – kolorowe, wyjątkowe, doskonale oddające charakter opowieści. Treść, napisana przez Mikołaja Pasińskiego, jest krótka – taka w sam raz na jedno czytanie lub samodzielną lekturę małych czytelników. Język historii jest prosty i zrozumiały, a przy tym pełen humoru i abstrakcji, którą pokochają dzieciaki. Warto zajrzeć do kamienicy przy Balonowej 5, by samemu się o tym przekonać.

Macie jakieś własne spostrzeżenia? Podzielcie się nimi w komentarzach lub na profilu Aga i dzieciaki na Facebooku  🙂

Zapraszam do dyskusji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *