Menu Zamknij

Bądź (z) wszechświatem, czyli „Zadziwiające życie”

Ponad 96 procent masy ludzkiego ciała składa się z czterech pierwiastków, które tworzą większość elementów wszechświata. Już samo to pokazuje, jak bardzo jesteśmy połączeni z przyrodą, otaczającym nas środowiskiem, z naturą. Połączeni nierozerwalnie, od zawsze i na zawsze – nawet jeśli z perspektywy betonowych bloków, blaszanych samochodów i wszechobecnego plastiku, owy świat naturalny wydaje nam się niezwykle odległy i obcy.

Pierwszą myślą po otwarciu książki „Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem” Wydawnictwa Egmont jest to, że to pozycja ładna i niezwykle estetyczna. Piękne ilustracje, trochę bajkowe, trochę zabawne, przyciągające wzrok i pomagające w zrozumieniu trudnych zjawisk i procesów opisywanych na łamach książki. Duży format, twarda oprawa i niezwykle atrakcyjne wizualnie wnętrze to niewątpliwe plusy tej książki.

 

Drugą myślą jest to, że to niezwykle mądra książka, z której wiele o świecie i życiu mogą nauczyć się nie tylko dzieciaki, ale też dorośli. Od teorii wielkiego wybuchu, poprzez znaczenie wody dla organizmów żywych i cykl snu, aż po pokrewieństwo pomiędzy ludźmi – ta książka to kopalnia wiedzy, artystyczna encyklopedia i źródło odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań. A w dodatku nie tylko daje wiedzę i wyposaża w informacje, ale też uwrażliwia na związek człowieka z naturą, wskazuje na wzajemne zależności i nasze miejsce w wielkim, kosmicznym cyklu życia.

 

Jestem naprawdę zachwycona „Zadziwiającym życiem”to książka, którą chce się oglądać, chce się czytać, a dzięki temu informacje szybciej wpadają do głowy. A jeśli dodatkowo lektura sprawia, że poszerzają się horyzonty i dzieciaki zaczynają nieco inaczej patrzeć na świat dookoła i swoje w nim miejsce, to lepiej być chyba nie może 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *