Menu Zamknij

AXIO, czyli planszowa rozrywka na jesienne wieczory

Jesienne popołudnia i wieczory zazwyczaj spędzamy w domowym zaciszu – krótkie dni i niższe temperatury skłaniają nas do różnych aktywności pod dachem. Na zbliżający się sezon „domowy” warto zaopatrzyć się w dobrą, wciągająca grę logiczną dla całej rodziny – „AXIO” sprawi, że o nudzie nie będzie mowy, a szare komórki będą musiały ostro pracować!

„AXIO” to gra polegająca na układaniu na planszy płytek z kolorowymi symbolami – to tak w dużym skrócie 😉 Każdy gracz otrzymuje pięć płytek, które uzupełnia po każdym swoim ruchu. Płytki kładziemy w obrębie pola gry w dowolnym miejscu, obok znajdujących się już na planszy płytek lub narysowanych na niej polach. Punkty otrzymuje się za wszystkie pasujące kolory, przylegające do naszej płytki i znajdujące się w linii prostej. Jeśli po dołożeniu stworzymy jedno wyizolowane pole (czyli jeden kwadrat otoczony z każdej strony innymi płytkami lub brzegiem planszy), to dodatkowo umieszczamy na tym polu piramidkę. Piramidka daje nam punkty za każdy kolor stykający się z nią bokiem. Trzeba więc myśleć, kalkulować i przed położeniem dobrze obliczyć, jaki ruch da nam największy zysk lub… zablokuje ruch naszego przeciwnika 😉

Gracze na przemian wykładają płytki na planszę, zdobywając punkty w 5 różnych kolorach. Nie warto faworyzować żadnego z kolorów, bowiem na koniec gry liczy się tylko najsłabszy wynik – kluczem do zwycięstwa jest zatem równomierne punktowanie wszystkich symboli. Gra przeznaczona jest dla maksymalnie czterech graczy w wieku od 8 lat, ale istnieje także opcja gry w pojedynkę.  W  opakowaniu znajdziemy materiałowy worek z tekturowymi płytkami, 4 plansze punktacyjne, kompletem znaczników punktowych w pięciu kolorach, 4 stojaki, 20 piramid, planszę oraz instrukcję.

AXIO:

  • liczba graczy: 1-4
  • czas gry: 45 minut
  • wiek gracza: 8+
  • producent: EGMONT

Jeśli się Wam podobał ten wpis, zostawcie komentarz i polubcie profil bloga na Facebooku 🙂 Będzie mi też bardzo miło, jeśli udostępnicie wpis i polecicie mnie innym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *