Menu Zamknij

Ale komputery! Ale książka!

Życie bez komputerów? W dzisiejszych czasach chyba nikt nie umiałby juz sobie wyobrazić codzienności bez klikania, przeglądania internetu, korzystania z aplikacji, słuchania muzyki, gier czy oglądania filmów na komputerze. Ale skąd wzięły się te urządzenia? Jaka jest ich historia i od czego to wszystko się zaczęło? Temat ten przybliża nam Michał Leśniowski w książce „Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe” ART Egmont.

„Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe”

Od liczydła do smartfona, od wielkich i ciężkich maszyn do urządzeń, które nosimy w torebce i kieszeni – historia rozwoju komputerów, choć jest krótka, to niezwykle dynamiczna. Na co dzień pewnie niewielu z nas się nad tym zastanawia – po prostu korzystamy z najnowszej techniki i ułatwień, jakie nam zapewnia. A przecież za tym rozwojem stoją konkretni ludzie, tacy jak Konrad Zuse, Thanasis Kamburelis, Margaret Hamilton, czy Steve Jobs – o ich dokonaniach i wielu innych naukowcach i wynalazcach przeczytacie w „Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe” .

„Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe”

Historia komputerów rozpoczyna się 2,5 tysiąca lat temu i prowadzona jest do 2018 roku. Opowieści uzupełniane są ilustracjami Macieja Łazowskiego – kolorowe, ciekawe i zabawne przyciągają wzrok i doskonale dopełniają lekturę. Książka będzie idealnym wyborem dla małych pasjonatów technologii i ciekawych tego, jak funkcjonują dobrze nam znane sprzęty – może nawet zachęci najmłodszych do nauki programowania. Już sam słowniczek oraz wprowadzenie na początku książki mogą dostarczyć więcej informacji niż lekcja informatyki w szkole 😉  Jestem też przekonana, że dla większości dorosłych informacje zawarte na stronach książki będą czymś zupełnie nowym.

„Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe”

Macie jakieś własne spostrzeżenia? Podzielcie się nimi w komentarzach lub na profilu Aga i dzieciaki na Facebooku  🙂 Zapraszam do dyskusji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *