Menu Zamknij

5 zdań obowiązkowych dla rodziców

Bardzo często goniąc za marzeniami, potrzebami i sprawami dnia codziennego zapominamy o tym, że najważniejsi są ludzie obok nas, nasi bliscy, rodzina i przyjaciele. Są takie słowa i zdania, które każde dziecko chciałoby usłyszeć od swoich rodziców, ba, usłyszeć je wręcz powinno. Poniżej przedstawiam pięć zdań, moim zdaniem, obowiązkowych dla rodziców. Zgadzacie się z nimi? Dodalibyście coś innego? Zapraszam do czytania i komentowania 🙂

1. Kocham cię

Kocham i akceptuję bez względu na wszystko. Nawet wtedy, gdy narozrabiasz, gdy strzelasz focha, gdy mówisz, że mnie nienawidzisz, gdy dostajesz złą ocenę w szkole albo skarży się na ciebie sąsiadka. Kocham nieustannie, na zawsze, bez warunków, bez względu na to, kim będziesz i co zrobisz.

 2. Pokażę ci/ nauczę cię jak to zrobić

Nauczę cię, bo chcę byś był samodzielny. Bo wiem, że świetnie dasz sobie z tym radę. Pokażę ci, bo moim zadaniem jest nauczyć cię świata i podpowiedzieć jak w nim funkcjonować. Dam ci podstawy, byś potem mógł samodzielnie budować swoje życie.

3. Spróbuj, na pewno sobie poradzisz

Wierzę w ciebie i jestem pewny, że dasz sobie radę. Wiem, że masz w sobie wiele talentów i umiejętności. Spróbuj, bo fajnie jest poznawać nowe rzeczy i odkrywać przy tym samego siebie. Jeśli ci się nie spodoba, nie musisz tego robić. Nie wyszło? Nic nie szkodzi, następnym razem pójdzie ci znacznie lepiej- w końcu trening czyni mistrza.

4. Możesz na mnie liczyć, zawsze ci pomogę

Jestem twoim wsparciem, zawsze możesz zwrócić się do mnie, gdy napotkasz jakieś trudności. Nie bój się przyznać, że masz problem, nie będę cię oceniać i nigdy nie przestanę kochać. Możesz czuć się bezpieczny, czuwam nad tym, by nic ci się nie stało.

5. Jesteś wyjątkowy

Każdy z nas ma w sobie coś, co sprawia, że jest wyjątkowy. Różnimy się od siebie, mamy swoje wady, swoje zalety i indywidualne upodobania, a jednak potrafimy ze sobą dogadać, współpracować i przyjaźnić- czyż to nie piękne? Ty także jesteś niezwykły, a dla mnie zawsze będziesz wyjątkowy, bo jesteś moim dzieckiem i kocham cię z całego serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *